You are currently viewing Maciej Kubik zagra w dawnym klubie Andrzeja Grubby i Lucjana Błaszczyka

Maciej Kubik zagra w dawnym klubie Andrzeja Grubby i Lucjana Błaszczyka

19-letni reprezentant Polski Maciej Kubik podpisał kontrakt z TTC Zugbrücke Grenzau, czyli klubem, z którym wielkie sukcesy odnosili Andrzej Grubba i Lucjan Błaszczyk. W sezonie 2018/19 grał w Olimpii-Unii Grudziądz w LOTTO Superlidze.

Mam nadzieję, że dostanę znacznie więcej szans gry w singlu niż w dotychczasowym zespole Liebherr Ochsenhausen – mówi Maciej Kubik.

Dotychczas występował – razem z Samuelem Kulczyckim (przedłużył umowę z Liebherr) – w drużynie walczącej o play-off Bundesligi, a ekipa z Grenzau rywalizowała o utrzymanie w elicie. W jej składzie ostatnio byli Patrick Baum, Feng Yi-Hsin, Cristian Pletea (odchodzi do Werderu Brema), Wu Jiaji, Nils Hohmeier i Tobias Sältzer.

Maciej Kubik jest aktualnym złotym medalistą IMP w mikście i brązowym w deblu. Rok temu zwyciężył z Samuelem Kulczyckim, również byłym zawodnikiem klubów LOTTO Superligi, w Mistrzostwach Europy Juniorów w grze podwójnej.

W swojej historii TTC Zugbrücke Grenzau zdobył 6 tytułów Mistrza Niemiec, ale ostatni 20 lat temu, kiedy Maćka Kubika nie było jeszcze na świecie (urodził się w 2003 roku).

Andrzej Grubba wywalczył wszystkie tytuły mistrzowskie – jako zawodnik w 1987, 1991, 1994 i 1999 roku, a jako trener w 2001 i 2002 roku. Lucjan Błaszczyk sięgnął po trzy ostatnie złote medale.

Dodaj komentarz