You are currently viewing Tomasz Kotowski wygrał jubileuszowy turniej w Lubartowie

Tomasz Kotowski wygrał jubileuszowy turniej w Lubartowie

Tomasz Kotowski z Energi Manekina Toruń wygrał rywalizację w kategorii open podczas turnieju z okazji 85-lecia Lubelskiego Związku Tenisa Stołowego w Lubartowie. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.

W finale Tomasz Kotowski, aktualny Mistrz Polski w deblu (z Konradem Kulpą), wygrał z Marcinem Litwiniukiem 4:0. Łącznie zwycięzca odniósł 8 zwycięstw – po 4 w fazie grupowej i pucharowej.

W półfinałach Tomasz Kotowski pokonał Pawła Kozieła 3:0, a Marcin Litwiniuk ograł 3:1 Xu Wenlianga z Dekorglassu Działdowa.

W poprzednim sezonie LOTTO Superligi Marcin Litwiniuk i Paweł Kozieł grali w Akademii Zamojskiej Zamość. Na 5 i 6 miejscu uplasowali się zawodnicy obecnie grający w tym klubie – Łukasz Jarocki i Arkadiusz Żuk.

W dniach 8 i 10 kwietnia kluby Tomasza Kotowskiego (Energa Manekin Toruń) i Xu Wenlianga (Dekorglass Działdowo) zagrają w ćwierćfinałach play-off. O awans do strefy medalowej Lotto Superligi torunianie zagrają z AZS AWFiS Balta Gdańsk, a broniący tytułu zespół z Działdowa z Dojlidami Białystok.

Dwa kluby z Lubelszczyzny zapisały się w historii LOTTO Superligi – w latach 2011-13 grała Alfa Radzyń Podlaski, a od 2020 roku występują zamościanie.

Dodaj komentarz