You are currently viewing Filip Szymański przenosi się do TSG Kaiserslautern

Filip Szymański przenosi się do TSG Kaiserslautern

Były Mistrz Polski w deblu i mikście Filip Szymański przenosi się z Akademii Zamojskiej Zamość do 3-ligowego niemieckiego TSG Kaiserslautern.

W sezonie 2021/22 Filip Szymański wygrał 6 z 20 pojedynków singlowych w LOTTO Superlidze, pokonując Tomasza Lewandowskiego, Bogusława Koszyka (2 razy), Kacpra Petasia, Marco Gollę i Miłosza Sawczaka. W deblu miał bilans 2-1, a występował z Danielem Górakiem i Arkadiuszem Żukiem.

TSG Kaiserslautern jest 5 zespołem grupy południowej 3.Bundesligi z aspiracjami na awans. W jego składzie ostatnio występowali m.in. Sushmit Sriram, Rafael Turini, Adam Klajber i Vladislav Rukletsov.

Filip Szymański w przeszłości już występował w drużynach z Niemiec – Post Hagen i TTC Indeland Jülich.

Poza tym występował w takich zespołach jak: MRKS Gdańsk, TTC Metz (Francja), B-BATT Londyn, Warta Goeteborg, AZS Politechnika Rzeszów, Poltarex Pogoń Lębork, Osterlen BTK (Szwecja), Bayard Argentan (Francja), TT Century 21 Virton (Belgia), 3S Polonia Bytom.

38-letni Filip Szymański jest brązowym medalistą MP w singlu z 2010 roku. W ping-pongu, czyli grze rakietkami bez profesjonalnych okładzin, został 3 razy Mistrzem Polski i osiągnął ćwierćfinał Mistrzostw Świata w 2018 roku.

Dodaj komentarz