You are currently viewing Ibrahim Gündüz pierwszym Turkiem w LOTTO Superlidze!

Ibrahim Gündüz pierwszym Turkiem w LOTTO Superlidze!

Leworęczny atakujący Ibrahim Gündüz będzie pierwszym Turkiem w LOTTO Superlidze. 25-letni zawodnik podpisał kontrakt z Olimpią-Unią Grudziądz i zagra razem w sezonie 2022/23 z Janem Zandeckim i pozyskanym z Energi-Morlin Ostróda Łukaszem Sokołowskim.

W 2018 roku Ibrahim Gündüz i Abdullah Yigenler zostali Młodzieżowymi Mistrzami Europy w grze podwójnej. W finale w Mińsku pokonali Patryka Zatówkę i Marka Badowskiego.

Nowy zawodnik Olimpii-Unii najwyżej w rankingu światowym był na 116 miejscu latem 2018 roku. Wygrywał m.in. z Tomislavem Pucarem, Bojanem Tokiciem, Mihaiem Bobocią, Alexandre Robinot, Marcelo Aguirre, Lubomirem Jancarikiem, Tomasem Konecnym i innymi. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Warszawie rywalizował np. z Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem (1:4).

W singlu grał już z polskimi zawodnikami, m.in. przegrał z Jakubem Dyjasem z Dekorglassu Działdowo 2:3 (w meczu el. ME) oraz pokonał swojego nowego kolegę klubowego Jana Zandeckiego 4:1 podczas Polish Open w 2018 roku.

Od kilku lat Ibrahim Gündüz gra w seniorskiej reprezentacji Turcji w Mistrzostwach Świata i Europy, zarówno w turniejach indywidualnych, jak i drużynowych. W ME w Budapeszcie 2016 para Tomasz Lewandowski/Patryk Zatówka wygrała z tureckim duetem Ibrahim Gündüz/Abdullah Yigenler.

W LOTTO Superlidze występowali już zawodnicy z wielu europejskich krajów (Anglia, Austria, Białoruś, Czechy, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Mołdawia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Włochy), ale z Turcji jeszcze nie było ani jednego zawodnika.

Dodaj komentarz