You are currently viewing O złoty medal zagrają drużyny z Bydgoszczy i Grodziska Mazowieckiego!

O złoty medal zagrają drużyny z Bydgoszczy i Grodziska Mazowieckiego!

Rozstawione z numerami 1 i 2 zespoły LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki spotkają się 5 czerwca w wielkim finale LOTTO Superligi. Brązowe medale zdobyły drużyny Dekorglassu Działdowo i AZS AWFiS Balta Gdańsk.

W piątek zawodnicy z Bydgoszczy i Grodziska Mazowieckiego triumfowali po 3:2 – odpowiednio – w halach w Działdowie i Gdańsku. Przed niedzielnymi rewanżami szanse w obu parach były w teorii wyrównane, ale z pewnością gospodarze byli w nieco uprzywilejowanej sytuacji. Przy stołach pokazali swoją wyższość.

O g. 15:00 rozpoczął się mecz w Bydgoszczy. Gwiazdę do sukcesu poprowadził ten sam tercet, co 2 dni temu – Vladislav Ursu, Viacheslav Burov i Artur Grela. Leworęczny Mołdawianin znów ograł Patryka Chojnowskiego, a Viacheslav Burov pokonał Jakuba Dyjasa 3:2. Burov prowadził 2:0, Dyjas odrobił straty, ale w decydującym secie lepszy był doświadczony zawodnik bydgoskiego klubu.

Trzeci punkt wywalczył rozgrywający bardzo dobry sezon Artur Grela, który triumfował w rywalizacji z Patrykiem Lewandowskim 3:0. Ostatnio Greli nie powiodło się w Akademickich MP, gdzie doznał kilku porażek, ale w półfinale play-off znów pokazał się z dobrej strony. W piątek razem z Ursu zdobyli punkt w deblu na wagę zwycięstwa 3:2, a dziś wywiązał się z roli faworyta w spotkaniu z Lewandowskim.

W Dartomie Bogorii zabrakło kontuzjowanych Panagiotisa Gionisa i Miłosza Redzimskiego, ale trener Tomasz Redzimski ma szeroki skład i posłał do boju Marka Badowskiego, Sun Shiyu i Pavla Sirucka. Wszyscy wygrali swoje mecze po 3:0!

Goście nieco zaskoczyli ustawieniem, bowiem już w pierwszym pojedynku Wang Zeng Yi zmierzył się z Markiem Badowskim. Ostatnio Wandżi wygrywał z tym rywalem, ale w niedzielę wyraźnie lepszy był tenisista stołowy Dartomu Bogorii. Po tym meczu było wiadomo, że akademikom ciężko będzie odrobić straty. Ani Tomasz Tomaszuk, ani Szymon Malicki nie zdołali urwać choć seta przeciwnikom.

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo 3:0
Vladislav Ursu – Patryk Chojnowski 3:0 (11:7, 11:7, 12:10)
Viacheslav Burov – Jakub Dyjas 3:2 (12:10, 11:8, 6:11, 7:11, 12:10)
Artur Grela – Patryk Lewandowski 3:0 (11:7, 11:4, 11:9)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0
Marek Badowski – Wang Zeng Yi 3:0 (11:5, 11:9, 11:6)
Sun Shiyu – Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:5, 12:10, 11:9)
Pavel Sirucek – Szymon Malicki 3:0 (11:5, 11:7, 11:9)

Dodaj komentarz