You are currently viewing Patryk Chojnowski: „Przewyższałem rywali z Czarnogóry”

Patryk Chojnowski: „Przewyższałem rywali z Czarnogóry”

Grający w Dekorglassie Działdowo w LOTTO Superlidze Patryk Chojnowski zdobył złoty medal podczas turnieju tenisistów stołowych niepełnosprawnych ITTF Fa40 Slovenia Para Open w Laško. – Przewyższałem rywali z Czarnogóry, z którymi grałem w półfinale i finale – mówi reprezentant Polski.

W półfinale Patryk Chojnowski pokonał Lukę Bakicza 3:1 (10,-6,7,3), a w finale Filipa Radovicza 3:0 (6,4,6).

Obie gry z zawodnikami z Czarnogóry były bardzo łatwo, po prostu dobrze mi się grało. Generalnie spotkania bez większej historii. Z Bakiczem przegrałem jednego seta, ale to było wynikiem utraty koncentracji we fragmencie spotkania, które tak naprawdę kontrolowałem od początku do końca – powiedział Patryk Chojnowski, brązowy medalista LOTTO Superligi w barwach Dekorglassu.

W rozgrywkach grupowych wygrał z Włochem Lorenzo Corduą 3:0 i Chilijczykiem Manuelem Echavegurenem 3:0 oraz w ćwierćfinale z Austriakiem Krisztianem Gardosem 3:0.

Z Europy grali wszyscy zawodnicy z mojej klasy 10 – dodał Patryk Chojnowski.

W tej samej klasie wystąpił także m.in. Paweł Włodyka, rezerwowy w KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. W swojej grupie eliminacyjnej pokonał Czecha Tibora Chmela 3:2 i przegrał z Francuzem Mateo Boheasem 0:3.

W ćwierćfinale Paweł Włodyka uległ Luce Bakiciowi 1:3. Na tym etapie inny polski zawodnik, Igor Misztal przegrał z Mateo Boheasem 0:3. Wcześniej w grupie miał bilans gier 2-1.

Dodaj komentarz