You are currently viewing Pavel Širuček po 5 sezonach odchodzi z Dartomu Bogorii!

Pavel Širuček po 5 sezonach odchodzi z Dartomu Bogorii!

Wielokrotny Mistrz Czech w singlu i deblu Pavel Širuček po 5 sezonach odchodzi z Dartomu Bogorii. Z klubem z Grodziska Mazowieckiego zdobył 1 złoty i 3 srebrne medale w LOTTO Superlidze.

Na kolejne trofeum będzie miał szansę 5 czerwca – tego dnia Dartom Bogoria zagra w swojej hali w finale LOTTO Superligi z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz.

To była wspólna decyzja, Pavel opuszcza nasz klub. Rozstaje się z nami także Sun Shiyu. Zostają natomiast m.in. Marek Badowski, Panos Gionis, Miłosz Redzimski, a jeszcze się wzmocnimy – mówi Tomasz Redzimski, trener Dartomu Bogorii.

29-letni Pavel Širuček (ur. 20 listopada 1992 roku), były Wicemistrz Europy Juniorów w singlu, zadebiutował w polskiej superlidze w sezonie 2016/17 w drużynie Energa-Manekin Toruń. W swoim pierwszym występie w hali w Grodzisku Mazowieckim pokonał Kazuhiro Chana 3:2 i Daniela Góraka, ale ostatecznie Dartom Bogoria triumfował 3:2.

Od 2017 roku jest zawodnikiem drużyny z Grodziska Maz. W barwach Dartomu Bogorii awansował na Igrzyska, ale w turnieju olimpijskim nie zadebiutował, bowiem po przyjeździe do Tokio uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Dodaj komentarz