You are currently viewing Po 10 latach Hiszpan zagra w LOTTO Superlidze

Po 10 latach Hiszpan zagra w LOTTO Superlidze

Carlos Caballero podpisał kontrakt z finalistą LOTTO Superligi – LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Będzie drugim Hiszpanem w historii rozgrywek, po słynnym He Zhi Wenie.

25-letni Carlos Caballero w ostatnich sezonach występował w Mistrzostwach Europy, m.in. w indywidualnych w hiszpańskim mieście Alicante w 2018 roku oraz w drużynowych w rumuńskim Cluj Napoca w 2021 roku – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes bydgoskiego klubu.

Pierwszym Hiszpanem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce był Hiszpan He Zhi Wen. Mając 50 lat podpisał kontrakt z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie spędził sezon w tym klubie (2012/2013).

Carlos Caballero należy do najlepszych obecnie tenisistów stołowych w Hiszpanii. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw kraju zdobył brązowy medal w singlu, po półfinałowej porażce z późniejszym triumfatorem Alvaro Roblesem.

Nowy nabytek bydgoszczan ma już spore doświadczenie w zawodach międzynarodowych rangi World Tour i ITTF Challenge. Wygrywał m.in. z Brazylijczykiem Thiago Monteiro i Portorykańczykiem Brianem Afandorem.

W nowym sezonie w drużynie Gwiazdy pozostaną m.in. Artur Grela i Vladislav Ursu. Już 5 czerwca czeka ich finał LOTTO Superligi z Dartomem Bogorią.

Dodaj komentarz