You are currently viewing Redzimski i Gionis nie zagrają w finale LOTTO Superligi ?

Redzimski i Gionis nie zagrają w finale LOTTO Superligi ?

„Nie wykluczam, że Miłosz Redzimski i Panagiotis Gionis nie zagrają w finale LOTTO Superligi 5 czerwca w Grodzisku Mazowieckim z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz” – mówi Tomasz Redzimski, trener Dartomu Bogorii, 7-krotnego Drużynowego Mistrza Polski.

Pod koniec marca w meczu półfinałowym Indywidualnych MP – z kolegą klubowym Markiem Badowskim – Miłosz Redzimski złamał piątą kość śródręcza w prawej dłoni. Pauzuje już blisko 1,5 miesiąca.

Za niewiele ponad tydzień będą wyciągane „druty” z ręki Miłosza, a następnie rozpocznie rehabilitację i wróci do treningów. Cały czas jest na etapie treningów przygotowania fizycznego, a do stołu też podchodzi i ćwiczy lewą ręką. Jeśli nic złego się więcej nie wydarzy, około 22-23 maja powinien rozpocząć treningi prawą ręką. A jaki będzie zakres, to zależy od tego jak mocno będzie w stanie chwycić rakietkę – tłumaczy trener Tomasz Redzimski, prywatnie ojciec 15-letniego Miłosza.

Wicemistrz Świata kadetów może zacząć treningi od ćwiczeń serwisu, przebicia itd.

Zakładam, że nacisk palcami będzie mocniejszy z dnia na dzień, więc dojdą kolejne techniki, może blok, lekki atak szybki. Skoncentrujemy się oczywiście na pracy nóg. Z topspinem będziemy musieli poczekać aż będzie mógł mocno naciskać palcami na rakietkę, bo trenowanie tej techniki uwzględnia używanie własnej siły. Na bieżąco będziemy monitorowali sytuację Miłosza, ale zakładam, że zabraknie czasu, by mógł przygotować się do gry w finale – ocenił szkoleniowiec.

Miłosz Redzimski nie wystąpił w ćwierćfinale i półfinale play-off LOTTO Superligi, zaś w trakcie pierwszego spotkania półfinałowego kontuzji ścięgna Achillesa doznał doświadczony Grek Panagiotis Gionis.

Uszkodzenie Achillesa jest małe, ale bolesne i potrzeba kilku tygodni, aby Panos wrócił do gry. Zaraz po powrocie do Grecji miał szczegółowe badania, które potwierdziły wcześniejsze diagnozy. Ścięgno jest w lepszym stanie niż w poprzednim sezonie, kiedy Panos cały czas się z nim borykał. Tym razem do nieszczęścia doszło przy stanie 9:8 dla Gionisa w drugim secie pojedynku z Tomaszem Tomaszukiem. Na twardej i sztywnej nawierzchni w Gdańsku doszło do gwałtownego zatrzymania stopy przez Panosa i w tym momencie Achilles został uszkodzony – przyznał trener Tomasz Redzimski.

Do play-off, poza Miłoszem Redzimskim i Panagiotisem Gionisem, z Dartomu Bogorii uprawnieni są Marek Badowski, Pavel Sirucek, Sun Shiyu i Michał Gawlas, a z LOTTO Polski Cukier Gwiazdy – Artur Grela, Vladislav Ursu, Viacheslav Burov i Kang Dongsoo.

Dodaj komentarz