You are currently viewing Zmiana w Dojlidach. Rozwiązana umowa z Kim Taehyunem

Zmiana w Dojlidach. Rozwiązana umowa z Kim Taehyunem

„Rozwiązaliśmy umowę z Kim Taehyunem. W naszym zespole w LOTTO Superlidze zagra inny azjatycki zawodnik” – mówi Piotr Anchim, menedżer Dojlid Białystok.

Kilka tygodni temu klub z Podlasia poinformował o zakontraktowaniu pierwszego południowokoreańskiego tenisisty stołowego w swojej historii Kim Taehyuna. Ostatnio grał w barwach austriackiego SPG Linz.

Nastąpiła jednak zmiana i Kim Taehyun nie będzie występował w zespole Dojlid razem z Kamilem Zdzienickim, Patrykiem Zatówką (jego gra w sezonie 2022/23 stoi pod znakiem zapytania ze względu na kłopoty zdrowotne) i nowo pozyskanym Tomaszem Lewandowskim z Fibrain AZS Politechniki Rzeszów.

Podpisaliśmy umowę z Kimem, ale nastąpiły zmiany i zdecydowaliśmy, że jednak nie zagra w Dojlidach w nowym sezonie LOTTO Superligi – przyznał menedżer Piotr Anchim.

W historii superligowych rozgrywek były już sytuacje kiedy klub anulował umowę przed sezonem. Tak było w 2020 roku po zawarciu umowy przez Uczelnię Państwową Zamość z Arjunem Ghoshem. Ze względu na panującą wówczas pandemię Azjata nie mógł wypełnić zapisów kontraktowych, dlatego umowę rozwiązano, a w jego miejsce pozyskano Greka Konstantinosa Angelakisa.

W sezonie 2021/22 Dojlidy Białystok dotarły do ćwierćfinału play-off, w którym nie sprostały broniącemu tytułu Dekorglassowi Działdowo.

Dodaj komentarz