You are currently viewing Beniaminek Villa Verde pozyskał drugiego Azjatę

Beniaminek Villa Verde pozyskał drugiego Azjatę

Po awansie do LOTTO Superligi UKS Villa Verde Olesno pozyskał już drugiego zawodnika z Azji. Najpierw kontrakt podpisał Baek Kwangil z Korei Południowej, a teraz umowę parafował Tajwańczyk Kao Cheng-Jui.

Kilka tygodni temu Kao Cheng-Jui odniósł spory sukces, zwyciężając w debiucie w zawodach WTT Youth Contender. Turniej odbył się w Platja D’Aro w Hiszpanii, a nowy tenisista stołowy Villi Verde pokonał w grupie m.in. Irańczyka Navida Shamsa z ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

W turnieju głównym pingpongista z Tajwanu wygrywał z tak znanymi młodymi zawodnikami jak Rumun Iulian Chirita 3:2 (11-8, 5-11, 9-11, 11-5, 11-4) i w półfinale Japończyka Sora Matsushima 3:1 (9-11, 11-9, 11-9, 12-10).

W finale Kao Cheng-Jui pokonał reprezentanta Hongkongu Chan Baldwin Ho Wah 3:2 (11-5, 11-13, 11-4, 8-11, 17-15).

Klub z Olesna po raz pierwszy w historii zagra w LOTTO Superlidze. Niedawno wywalczył także srebrny medal w Pucharze Polski.