You are currently viewing Jonathan Groth pierwszym Duńczykiem w LOTTO Superlidze

Jonathan Groth pierwszym Duńczykiem w LOTTO Superlidze

W LOTTO Superlidze mieliśmy już m.in. Szwedów, ale nigdy Duńczyka. Pierwszym zawodnikiem z tego kraju będzie Jonathan Groth, który podpisał kontrakt z Dekorglassem Działdowo.

29-letni Jonathan Groth, leworęczny zawodnik, obecnie jest 50 w rankingu światowym, a najwyżej był 15. Dziś w Działdowie został oficjalnie zaprezentowany. Rozegrał mecz pokazowy z najlepszym tenisistą stołowym w rankingu LOTTO Superligi Jakubem Dyjasem, który zajmuje 69 miejsce na liście ITTF.

W swojej karierze Jonathan Groth grał w BTK Vedbaek, TTC Schwalbe Bergneustadt, TTC Fulda-Maberzell II, TTC Hagen, TTC Zugbrücke Grenzau, TTC Fulda-Maberzell i UMMC Jekaterynburg.

W 2019 roku został srebrnym medalistą Igrzysk Europejskich na Białorusi. W finale grał z Timo Bollem.

W ubiegłym roku nowy pingpongista Dekorglassu zdobył z reprezentacją Danii brąz DME. Wcześniej został Mistrzem Europy w deblu w 2016 roku z Patrickiem Franziską, srebro wywalczył w 2010 roku z Kasperem Sternbergiem i brąz w 2018 roku z Patrickiem Franziską.

Jonathan Groth wygrywał z takimi zawodnikami jak Dimitrij Ovtcharov, Jun Mizutani i Mattias Falckiem. Duńczyk jest Olimpijczykiem z Rio de Janeiro i Tokio.

Dodaj komentarz