You are currently viewing Kolasa, Kubik, Lewandowski, Redzimski i Zalewski zagrają w ME Juniorów

Kolasa, Kubik, Lewandowski, Redzimski i Zalewski zagrają w ME Juniorów

Pięciu polskich zawodników związanych z klubami LOTTO Superligi zagra w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów, które rozegrane zostaną w Belgradzie (6-15 lipca). Są to w kolejności alfabetycznej Szymon Kolasa, Maciej Kubik, Patryk Lewandowski, Miłosz Redzimski i Mateusz Zalewski.

Miłosz Redzimski jest Drużynowym Mistrzem Polski w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Szymon Kolasa tenisistą stołowym Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, Patryk Lewandowski Dekorglassu Działdowo, a Mateusz Zalewski właśnie wrócił do LOTTO Superligi z Palmiarnią Zielona Góra.

Maciej Kubik w najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował w Olimpii-Unii Grudziądz, od kilku lat gra w klubach Niemieckich, a w polskich turniejach reprezentuje Dekorglass.

ME Juniorów i Kadetów w Belgradzie podzielone są na rywalizację drużynową (6-10 lipca) i indywidualną w singlu, deblu i mikście (11-15 lipca).

W 2021 roku w chorwackim Varażdinie, w juniorach zdobyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w grze podwójnej oraz drużynówce wspólnie z Miłoszem Redzimskim, Szymonem Kolasą i Łukaszem Sokołowskim. Indywidualnie wicemistrzem kontynentu został Samuel Kulczycki, a brąz wywalczył on w mikście z Anną Brzyską.

W ME kadetów po złoto sięgnęli Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel, w mikście, a po brąz – Miłosz Redzimski w singlu oraz deblu z Alanem Kulczyckim.

Dodaj komentarz