You are currently viewing WTT Contender Zagreb 2022: Badowski i Dyjas zagrają w kwalifikacjach

WTT Contender Zagreb 2022: Badowski i Dyjas zagrają w kwalifikacjach

Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) zagrają – odpowiednio – od 1 i 2 rundy kwalifikacji singla w World Table Tennis Contender w Zagrzebiu. Razem wystąpią w grze podwójnej. Zawody potrwają od 13 do 19 czerwca.

W LOTTO Superlidze Marek Badowski zdobył złoto z Dartomem Bogorią, a Jakub Dyjas brąz z Dekorglassem.

Marek Badowski zainauguruje turniej meczem ze Słoweńcem Tilenem Cvetko, zaś w przypadku zwycięstwa jego drugim rywalem będzie Belg Martin Allegro. Z kolei pierwszego przeciwnika Jakuba Dyjasa wyłoni spotkanie Chińczyka Liang Guodonga z Seerbem Aleksą Gacevem. W Chorwacji zagrają także Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

W singlu zobaczymy również takich zawodników, jak m.in. Szwed Truls Moregard, Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan, Hindus Sathiyan Gnanasekaran, Czech Pavel Sirucek i inni.

W grze podwójnej, w eliminacjach Marek Badowski i Jakub Dyjas zagrają z pingpongistami z Indii Manushem Uptalbhai Shahem i Snehitem Suravajjulą, zaś Maciej Kubik i Samuel Kulczycki z duetem Jordan Wykes (Jersey)/Alex Naumi (Finlandia).

W następnym tygodniu Polacy i inni zawodnicy klubów LOTTO Superligi zagrają w WTT Feder w Otocec (Słowenia). Europejczycy przygotowują się do mistrzostw kontynentu, które w sierpniu odbędą się w Monachium.

Dodaj komentarz