You are currently viewing Artur Daniel podwójnym Wicemistrzem Europy Weteranów!

Artur Daniel podwójnym Wicemistrzem Europy Weteranów!

Były Mistrz Polski w singlu Artur Daniel (AZS AWFiS Balta Gdańsk) zdobył srebrne medale w grze pojedynczej oraz podwójnej (z Maciejem Rakowiczem) w Mistrzostwach Europy Weteranów we włoskim Rimini.

Startujący w kategorii M40 Artur Daniel dotarł aż do dwóch finałów. W singlu przegrał z Belgiem Cedricem Merchezem 0:3 (6:11, 4:11, 5:11). W przeszłości nasz reprezentant był w kadrze narodowej i startował w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Z kolei Cedric Merchez przypomniał, że 20 lat temu pokonał legendarnego Białorusina Vladimira Samsonova.

W finale debla Artur Daniel i Maciej Rakowicz nie sprostali czeskiej parze Jirzi Graf/Ivan Karabec 0:3 (7:11, 9:11, 5:11).

W grze pojedynczej pochodzący z Chełma Artur Daniel wygrał 3 pojedynki po 3:0 – z Niemcem Svenem Kehlem, Włochem Wladimirem Pedrolim i Słoweńcem Tadejem Voduskiem.

W turnieju głównym pokonał Włocha Alessandro Pessione 3:0, Francuza Francka Richarda 3:0, Niemca Sebastiana Mighaliego 3:0, Włocha Marco Rigo 3:0 i Estończyka Lauriego Laane 3:0.

Łącznie Polacy wywalczyli w ME Weteranów w Rimini 8 medali – po 4 srebrne i brązowe.