You are currently viewing Cztery kluby w europejskich pucharach! Debiut Bydgoszczy i Suchedniowa

Cztery kluby w europejskich pucharach! Debiut Bydgoszczy i Suchedniowa

Aż cztery kluby LOTTO Superligi wystąpią w rozgrywkach prowadzonych przez ETTU w zbliżającym się sezonie. Debiutantami są LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma 1924 Orlicz Suchedniów.

W Lidze Mistrzów, w finałowej rundzie grupowej zagrają aktualny Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo, złoty medalista LOTTO Superligi z 2021 roku.

To dwa najbardziej utytułowane w ostatnich latach polskie kluby na arenie międzynarodowej, osiągające bardzo dobre wyniki w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy ETTU.

A właśnie w Pucharze Europy zadebiutuje Wicemistrz Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. W rankingu klubów ubiegających się o dziką kartę bydgoszczanie zajęli 1 pozycję, wyprzedzając TTC Neu-Ulm Team Euro (Niemcy), Alzira Tennis Taula Camarena (Hiszpania), UTTC Sparkasse Salzburg (Austria) i ATC Ponta Do Pargo – Madeira (Portugalia).

W rozgrywkach Europhe Trophy rywalizować będzie ubiegłoroczny beniaminek LOTTO Superligi Global Pharma 1924 Orlicz Suchedniów. Drużyna z województwa świętokrzyskiego wygrała Grupę Spadkową i awansowała do play-off, a w ćwierćfinale rozegrała zacięty dwumecz z bydgoszczanami.

Czwórka wymienionych klubów będzie łączyła granie w pucharach z występami w jednej z najmocniejszych lig w Europie. W LOTTO Superlidze wystąpi 14 klubów, po sezonie zasadniczym zostaną podzielone na Grupy Mistrzowską (miejsca 1 – 7) i Spadkową (8 – 14). W play-off, tak jak w sezonie 2021/22, o medale powalczy 8 zespołów, wszystkie z Grupy Mistrzowskiej plus najlepszy z Grupy Spadkowej.

Krajową elitę opuszczą 4 najsłabsze kluby.

Dodaj komentarz