You are currently viewing Marek Badowski: „Operacja barku przebiegła zgodnie z planem”

Marek Badowski: „Operacja barku przebiegła zgodnie z planem”

„Zdaniem lekarza operacja barku przebiegła zgodnie z planem i po nocy spędzonej w klinice mogłem wrócić do domu. Wkrótce rozpoczynam rehabilitację” – mówi Marek Badowski, 3-krotny srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej i 2-krotny Mistrz LOTTO Superligi.

25 czerwca zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki grał z Finem Benedekiem Olahem o awans do półfinału turnieju World Table Tennis Feeder w miejscowości Otocec. Mimo prowadzenia 3:1 w setach i 10:7 niestety Markowi Badowskiemu nie udało się zwyciężyć. Walcząc o piłkę tak niefortunnie upadł, że doznał urazu prawej ręki.

Na razie ból jest większy niż przed operacją, ale po prostu rany muszą się zagoić – powiedział Marek Badowski, który był operowany w klinice na stołecznym Żoliborzu.

Rekonwalescencja reprezentanta Polski potrwa ok. 3 miesięcy, a później będzie mógł wrócić do grania w klubie broniącym tytułu Drużynowego Mistrza Polski i do klubu Dartom Bogoria. Drużyna z Mazowsza będzie walczyła w kraju oraz w Lidze Mistrzów.

Marek Badowski miał zwichnięty staw ramienny, złamany przedni brzeg łopatki i uszkodzenie obrąbka.

W nowym sezonie LOTTO Superligi będzie występował m.in. z Miłoszem Redzimskim i Grekiem Panagiotisem Gionisem. Niedawno do Dartomu Bogorii dołączył Seongil Jang z Korei Południowej.

Dodaj komentarz