You are currently viewing W Toruniu zostaje Shogo Tahara, a odchodzi Ng Pak Nam

W Toruniu zostaje Shogo Tahara, a odchodzi Ng Pak Nam

W KTS Energa Manekin Toruń zostaje najlepszy zawodnik minionego sezonu Japończyk Shogo Tahara! Zespół opuści m.in. Ng Pak Nam z Hongkongu. Drużyna z kujawsko-pomorskiego zajęła 3 miejsce w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi, a w ćwierćfinale play-off przegrała z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z Shogo Taharą. Mamy podpisane kontrakty też z dwoma innymi Japończykami i jednym Koreańczykiem i to tyle co mogę na dziś powiedzieć. Okienko transferowe jest dalej otwarte – mówi menedżer torunian Krzysztof Piotrowski.

21-letni Shogo Tahara (ur. 26 września 2000 roku) pokazał się z bardzo dobrej strony w pierwszym swoim sezonie w LOTTO Superlidze. Wygrał 11 z 14 pojedynków w singlu oraz miał bilans 0-1 w deblu. W play-off niespodziewanie przegrał z Tomaszem Tomaszukiem, by temu zawodnikowi zrewanżować się w drugim meczu.

Na liście tenisistów stołowych Energi Manekina było 15 pingpongistów, w tym 5 obcokrajowców. W gronie tych, którzy nie zagrali znalazł się m.in. Ng Pak Nam. Dziś już wiadomo, że 24-letni tenisista stołowy opuszcza Toruń. Grał w miejscowym zespole w sezonie 2019/20, zaś w rozgrywkach 2017/18 reprezentował ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

W Toruniu, czekającym na pierwszym medal w LOTTO Superlidze, pozostają Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich i trener Grzegorz Adamiak.

W dwóch pierwszych kolejkach nowego sezonu, tj. 9 i 11 września, KTS Energa Manekin zagra z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów u siebie oraz Olimpią-Unią Grudziądz na wyjeździe.

Dodaj komentarz