You are currently viewing „Wygrywamy zaczyna się od WY” – zgłoś pomysł na obiekty sportowe  i kulturalne w swojej okolicy!

„Wygrywamy zaczyna się od WY” – zgłoś pomysł na obiekty sportowe i kulturalne w swojej okolicy!

Rusza ogólnopolska kampania „Wygrywamy zaczyna się od WY”, której Ambasadorem jest Robert Lewandowski. Od dziś za pośrednictwem www.gramywygrywamy.pl można zgłaszać pomysły na budowę, modernizację, remont czy doposażenie wybranego obiektu sportowego lub kulturalnego w swojej okolicy. W każdym województwie dofinansowanie może wynieść nawet do 200 tys. zł.

Pomysły będą podpowiedzią dla dysponentów infrastruktury sportowej i kulturalnej, co warto poprawić, zmienić albo wybudować w danej okolicy. Równolegle właściciele bądź najemcy takich obiektów (organizacje pozarządowe, samorządy terytorialne, muzea bądź inne zarejestrowane instytucje kulturalne lub sportowe) mogą bezpośrednio zgłaszać wnioski o dofinansowanie swoich projektów infrastrukturalnych. Jeżeli będą one odpowiadały na potrzeby zgłoszone przez graczy LOTTO, to przy końcowej ocenie otrzymają dodatkowe punkty. Szczegółowe zasady znajdują się na www.gramywygrywamy.pl oraz www.fundacjalotto.pl/sportowo-kulturalnie-lokalnie.

Po zamknięciu zgłoszeń rozpocznie się ocena wniosków, na podstawie której zostanie wskazane do pięciu najlepszych projektów w każdym województwie. Gracze LOTTO na stronie www.gramywygrywamy.pl będą mogli zagłosować na wybrany przez siebie projekt inwestycyjny. Każdy gracz będzie mógł oddać liczbę głosów uzależnioną od liczby kodów do rejestracji na panelu do głosowania pozyskanych poprzez zakup gier LOTTO (stacjonarnie lub online). Dzięki głosowaniu powstanie lista rankingowa najbardziej pożądanych lokalnych inwestycji. To na jej podstawie zostaną wybrane projekty do dofinasowania o łącznej kwocie do 200 tys. zł w każdym województwie.

Możliwość zgłaszania pomysłów oraz wniosków zakończy się 13 września 2022 roku. Ogłoszenie pięciu najlepszych projektów inwestycyjnych w każdym województwie nastąpi 20 października 2022 roku i wtedy też rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 20 listopada. Wyniki konkursu będą opublikowane do 30 listopada na stronach www.fundacjalotto.pl oraz www.gramywygrywamy.pl.

– Jako początkujący piłkarz miałem wiele sportowych marzeń. Ich spełnianie wymaga nie tylko ciężkiej pracy, ale także odpowiednich warunków do rozwoju własnych umiejętności. Dziś wszyscy możemy w tym pomóc, bo „Wygrywamy zaczyna się od WY”, czyli od Was. Teraz macie wyjątkową szansę na zgłoszenie własnej inicjatywy na wybudowanie, odnowienie lub wyposażenie w Waszej okolicy wymarzonego obiektu – podsumował Robert Lewandowski.

Działalność Totalizatora Sportowego od samego początku opiera się na wsparciu ważnych dziedzin życia społecznego, a inicjatywa „Wygrywamy zaczyna się od WY” przypomina, jak ważną rolę w rozwijaniu polskiego sportu i kultury odgrywają właśnie gracze LOTTO. Wszystko zaczyna się od marzeń, od pomysłu, a my chcemy takie inicjatywy wspierać tak, aby miały swoje szczęśliwe zakończenie – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

Organizatorem konkursu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

 

Dodaj komentarz