You are currently viewing Z LOTTO Superligi na Mistrzostwa Europy w Niemczech

Z LOTTO Superligi na Mistrzostwa Europy w Niemczech

Liczna grupa tenisistów stołowych, których za kilka tygodni zobaczymy w LOTTO Superlidze – inauguracja 9 września, już wkrótce powalczy o medale w Mistrzostwach Europy Seniorów w Monachium.

W singlu rozstawienie wygląda następująco:

  • 23 Jonathan Groth (Dekorglass Działdowo),
  • 28 Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo),
  • 58 Yaroslav Zhmudenko (Sokołów SA Jarosław),
  • 65 Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki),
  • 69 Carlos Caballero (LOTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz),
  • 76 Ibrahim Gündüz  (Olimpia-Unia Grudziądz),
  • 98 Vladislav Ursu (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz).

W polskiej reprezentacji zagrają również Maciej Kubik nr 37 i Samuel Kulczycki 50. W przeszłości występowali w LOTTO Superlidze w Olimpii-Unii Grudziądz, a obecnie związani są z Dekorglassem Działdowo. Na co dzień występują w Niemczech, a w polskich turniejach indywidualnych grają w barwach Dekorglassu.

Do gry podwójnej zgłoszeni zostali m.in.: Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Polska/Belgia), Samuel Kulczycki/Maciej Kubik (Polska), Miłosz Redzimski/Vladislav Ursu (Polska/Mołdawia), Jonathan Groth/Liam Pitchford (Dania/Anglia), Carlos Caballero/Joan Masip (Hiszpania), Ibrahim Gündüz/Abdullah Yigenler (Turcja), Yaroslav Zhmudenko/Anton Limonov (Ukraina).

Zawodnicy z LOTTO Superligi będą rywalizować także w grze mieszanej, m.in. na liście startowej są Jakub Dyjas/Natalia Bajor (Polska), Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn (Polska), Carlos Caballero/Sofia-Xuan Zhang (Hiszpania), Vladislav Ursu/Alexandra Chiriacova (Mołdawia), Ibrahim Gündüz/Sibel Altinkaya (Turcja).

W IME w Monachium nie zabraknie także wielu pingpongistów, którzy w poprzednich sezonach grali w LOTTO Superlidze.

Dodaj komentarz