You are currently viewing Czy Bartłomiej Kusek pobije rekord Miłosza Redzimskiego?

Czy Bartłomiej Kusek pobije rekord Miłosza Redzimskiego?

Prawie 11-letni Bartłomiej Kusek zostanie oficjalnie zgłoszony do rozgrywek LOTTO Superligi przez klub Petralana Polonia Bytom. Czy młodziutki zawodnik poprawi rekord Miłosza Redzimskiego, który mając 12 lat i jeden miesiąc zadebiutował w elicie w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki?

Podstawowy skład tworzą Chińczyk Wang Lichen oraz doświadczeni Patryk Chojnowski i Jakub Perek. W kadrze zespołu znajdzie się także Bartek Kusek i kto wie, czy w jakiejś awaryjnej sytuacji nie dostanie szansę debiutu w LOTTO Superlidze – mówi Michał Napierała, menedżer śląskiej drużyny.

Urodzony 23 września 2011 roku Bartłomiej Kusek jest brązowym medalistą Mistrzostw Województwa Śląskiego żaków. W ekipie Petralana Polonia znajdzie się także 16-letni Paweł Kolczok.

Jeszcze tak młodego zawodnika jak Bartek, nie mieliśmy w składzie klubu. Ma już niezłe umiejętności i jest pewny swego przy pingpongowym stole – dodał menedżer.

Zanim skończy 11 lat śląski zespół ma zaplanowane dwa mecze w LOTTO Superlidze – 9 września z Dojlidami w Białymstoku i 11 września u siebie z Sokołowem S.A. Jarosław.

Warto przypomnieć, że 4 lata temu najmłodszym zawodnikiem został Miłosz Redzimski (ur. 10 września 2006 roku). Aktualny Wicemistrz Świata kadetów podczas spotkania rozegranego 21 października 2018 roku przegrał z Konradem Kulpą z Energą Manekin Toruń 0:3. Torunianie wygrali cały mecz z Dartomem Bogorią 3:2.

Z kolei w poprzednim sezonie w kadrze torunian było kilku bardzo młodych pingpongistów, na czele z urodzonym w 2010 roku Piotrem Łąckim.

Dodaj komentarz