You are currently viewing Drużynowe MŚ w Chengdu: Zagrają Dyjas, Redzimski, Kulczycki i Kubik

Drużynowe MŚ w Chengdu: Zagrają Dyjas, Redzimski, Kulczycki i Kubik

Za miesiąc w chińskim Chengdu rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Świata, pierwsze takie zawody od 2018 roku. W składzie polskiej reprezentacji są: Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Nigdy wcześniej Biało-Czerwoni nie grali w DMŚ w tak młodym składzie: Jakub Dyjas w dniu zakończeniu turnieju 9 października będzie obchodził 27 urodziny, Samuel Kulczycki ma 20 lat, Maciej Kubik 19 lat, a Miłosz Redzimski we wrześniu skończy 16 lat.

Poprzednie DMŚ rozegrano w 2018 roku w Szwecji, gdzie w naszej kadrze narodowej występowali Marek Badowski (obecnie kontuzjowany), Jakub Dyjas, Paweł Fertikowski, Tomasz Kotowski, Patryk Zatówka.

Przed wyjazdem do Chengdu, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski zagrają w Mistrzostwach Europy U-21 w Rumunii. Wracają stamtąd 19 września, a 25 września wylatują do Chin. Na miejscu będą następnego dnia.

Polacy nie odnieśli sukcesu w DMŚ w 2018 roku, zaś w ostatniej dekadzie lepiej spisali się w 2014 roku w Japonii i 2016 roku w Malezji, gdzie grali w 1/8 finału.

Dodaj komentarz