You are currently viewing Kim Donghyun i Hayato Miki zagrają w Toruniu

Kim Donghyun i Hayato Miki zagrają w Toruniu

Czterech azjatyckich zawodników zgłosiła Energa Manekin Toruń do LOTTO Superligi. Są nimi Japończycy Shogo Tahara (ur. w 2000 roku), Yuki Matsuyama (1998) i Hayato Miki (2006) oraz Koreańczyk Kim Donghyun (1994).

Nowymi tenisistami stołowymi w naszym zespole są Hayato Miki i Kim Donghyun. Miki jest brązowym medalistą Mistrzostw Japonii do 18 lat, a Donghyun w 2018 roku wywalczył brąz podczas Drużynowych Mistrzostw Świata – mówi Grzegorz Adamiak, trener toruńskiej drużyny.

Pingpongista z Korei Południowej najwyżej w rankingu światowym był 30 w 2015 roku, a swojej karierze wygrywał m.in. z:

  • Panagiotisem Gionisem,
  • Simonem Gauzy,
  • Chuangiem Chih-Yuanem.

W poprzednim sezonie LOTTO Superligi odkryciem rundy zasadniczej, a konkretnie początku rozgrywek, był Shogo Tahara. Jego łączny bilans to 11-3 w singlu. W ćwierćfinale jednak nie zdołał poprowadzić KTS Energa Manekin do medalu.

Od 2 lat w kadrze klubu z Torunia jest Yuki Matsuyama (kiedyś wygrał m.in. z Niemcem Patrickiem Franziską), ale jeszcze nie zadebiutował w polskiej LOTTO Superlidze.

W Polsce już występował Kim Donghyun, np. w 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale osiągnął ćwierćfinał debla w parze z rodakiem Cho Daeseongiem.

W składzie ćwierćfinalisty play-off pozostali Polacy: Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski i Damian Węderlich.

Dodaj komentarz