You are currently viewing Włosi proponują Patrykowi Chojnowskiemu grę w lidze paratenisa stołowego

Włosi proponują Patrykowi Chojnowskiemu grę w lidze paratenisa stołowego

Być może w wieku 32 lat Patryk Chojnowski po raz pierwszy zagra w klubie spoza Polski. „Otrzymałem propozycję gry w lidze włoskiej osób niepełnosprawnych” – mówi zawodnik, który przed nowym sezonem LOTTO Superligi dołączył do klubu Petralana TTS Polonia Bytom.

Swego czasu występy w zagranicznych drużynach łączył m.in. Filip Szymański, a ostatnio Robert Floras (Szwecja), Tomasz Lewandowski (Estonia) czy Jakub Folwarski (Holandia). Czy już wkrótce dołączy do nich Patryk Chojnowski?

Jestem na etapie rozmów z jednym z włoskich klubów. Umowa nie została jeszcze podpisana, ale z pewnością to byłoby ciekawe i całkiem nowe wyzwanie sportowe – powiedział Patryk Chojnowski, który w paratenisie stołowym był 2-krotnie Mistrzem Igrzysk Paraolimpijskich, raz Wicemistrzem, a wygrywał także Mistrzostwa Świata i Europy.

W rozpoczynającym się sezonie LOTTO Superlidze Patryk Chojnowski będzie grał z Jakubem Perkiem i Chińczykiem Wang Lichenem w Petralana TTS Polonia Bytom. 9 września rywalem będą Dojlidy w Białymstoku, a 11 września śląski zespół zagra z Sokołowem SA Jarosław.

Później Patryk Chojnowski, który w tenisie stołowym pełnosprawnych był Indywidualnym Mistrzem i Wicemistrzem Polski, mógłby dołączyć do włoskich rozgrywek niepełnosprawnych. LOTTO Superliga wznawia rozgrywki od 3 kolejki w połowie października.

Z tego co wiem we włoskiej lidze w paratenisie stołowym nie było dotąd Polaków – dodał Patryk Chojnowski.

Podczas czerwcowych Mistrzostw Włoch, drużynowy tytuł w Rimini w klasie 6-10 zdobyła po raz drugi w ostatnich trzech edycjach drużyna Circolo Tennistavolo Molfetta. W finale wygrała z TT Ennio Cristofaro Dell-Aera C&R 3:1.

Dodaj komentarz