You are currently viewing Bez polskich sukcesów w kwalifikacjach WTT Feeder

Bez polskich sukcesów w kwalifikacjach WTT Feeder

Artur Grela odpadł w kwalifikacjach singla, zaś Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski doznali porażek w meczach eliminacyjnych gry mieszanej w turnieju WTT Feeder w bułgarskim Panagyurishte. Ale Polaków zobaczymy w zawodach głównych w grze pojedynczej i podwójnej.

W sesji gier przedpołudniowych Miłosz Redzimski i Anna Węgrzyn przegrali z Bułgarem Denislavem Kodjabashevem i Turczynką Sibel Altinkaya 2:3 (11:9, 5:11, 7:11, 12:10, 5:11), a z kolei Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn ulegli francuskiemu mikstowi Esteban Dorr/Pauline Chasselin 1:3 (11:9, 7:11, 4:11, 8:11).

W ostatniej rundzie kwalifikacji w singlu wyeliminowany został Artur Grela. Uległ innemu zawodnikowi znanemu z występów w LOTTO Superlidze Japończykowi Shogo Taharze 0:3 (6:11, 3:11, 5:11). Wcześniej Polak pokonał dwóch rywali z Hiszpanii.

Awans do turnieju głównego wywalczyli w Bułgarii m.in. Mołdawianin Vladislav Ursu i Japończyk Yuki Matsuyama.

Pary 1 rundy gry pojedynczej: Miłosz Redzimski – Jonathan Groth (Dania), Samuel Kulczycki – Zhou Qihao (Chiny), Vladislav Ursu (Mołdawia) – Kang Dongsoo (Korea Płd.), Jaroslav Zhmudenko (Ukraina) – Mihai Bobocica (Włochy), Carlos Caballero (Hiszpania) – Cho Seungmin (Korea Płd.).

W 1/8 finału gry podwójnej Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki zmierzą się z parą Ren Hao/Zhou Kai (Chiny), a Mołdawianie Vladislav Ursu i Andrei Putuntica z Singapurczykami Beh Kun Tingiem i Chew Zhe Yu Clarence. W ćwierćfinale może dojść do polsko-mołdawskiej rywalizacji.

Dodaj komentarz