You are currently viewing Debiutanci na duży plus

Debiutanci na duży plus

48 zawodników rozegrało co najmniej jeden pojedynek singlowy w sierpniowych i wrześniowych meczach LOTTO Superligi. W tym gronie było 13 debiutantów. Większość z nich wypadła bardzo dobrze!

Wśród debiutantów jest 9 Azjatów (Japończycy Shodai Sakane, Yuki Matsuyama, Kowa Nakamura, Koreańczycy Woo Hyeonggyu, Gyeongtae Park, Jang Seongil, Gyuhyeon Park, Irańczyk Amirreza Abbasi, Chińczyk Wang Lichen), 2 tenisistów stołowych z Europy (Turek Ibrahim Gunduz, Hiszpan Carlos Caballero) oraz 2 Polaków (Piotr Cyrnek, Daniel Lis).

W rankingu indywidualnym prowadzi 25-letni Shodai Sakane z AZS AWFiS Balta Gdańsk 4-0 (ex aequo z 16-letnim Miłoszem Redzimskim z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki). Zapisał on komplet punktów w meczach z Olimpią-Unią Grudziądz 3:1 i Akademią Zamojską Zamość 3:2.

Jeden komplet „oczek” i bilans 3-0 ma na koncie 24-letni Yuki Matsuyama z Energi Manekina Toruń. 17-letni Kowa Nakamura z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wygrał po jednej grze w obydwu kolejkach, tocząc pojedynki 5-setowe, zaś 20-letni Woo Hyeonggyu z Oxynetu Jarosław też ma 2-0, lecz zagrał tylko w Bytomiu i zapewnił zwycięstwo za 3 punkty z Petralana TTS Polonia.

Ostatnim niepokonanym (1-0) nowym obcokrajowcem w LOTTO Superlidze jest 22-letni Irańczyk Amirreza Abbasi z Oxynetu. Dodatnim rekordem (2-1) legitymuje się też 19-letni Gyeongtae Park z Akademii Zamojskiej.

Po jednym zwycięstwie i porażce mają 18-letni Jang Seongil z Dartomu Bogorii i 21-letni Wang Lichen z Petralana TTS Polonia.

Z Polaków nieźle sezon zaczął Piotr Cyrnek w barwach klubu z Suchedniowa. Co prawda w singlu przegrał jedną grę, ale w deblu z Danielem Bąkiem wygrali oba spotkania i w ten sposób zapewnili łącznie 4 pkt.

Bilans debiutantów w singlu

  1. Shodai Sakane 4-0
  2. Yuki Matsuyama 3-0
  3. Kowa Nakamura 2-0 Woo Hyeonggyu 2-0
  4. Gyeongtae Park 2-1
  5. Amirreza Abbasi 1-0
  6. Jang Seongil 1-1 Wang Lichen 1-1
  7. Gyuhyeon Park 1-2 Ibrahim Gunduz 1-2
  8. Carlos Caballero 0-1 Piotr Cyrnek 0-1 Daniel Lis 0-1

Dodaj komentarz