You are currently viewing Dyjas i Floras razem w zespole Mistrza Włoch

Dyjas i Floras razem w zespole Mistrza Włoch

Mistrz Włoch Top Spin Messina Fontalba poinformował, że w nowym sezonie Serie A zagra w składzie z dwoma polskimi tenisistami stołowymi – Jakub Dyjasem i Robertem Florasem. Będą oni łączyli występy w Italii z grą w LOTTO Superlidze.

O transferach Polaków piszą miejscowe media. Jako pierwszego zakontraktowano Roberta Florasa, a teraz do drużyny dołączył Jakub Dyjas. Włosi podkreślają, że Jakub Dyjas jest 3-krotnym medalistą Mistrzostw Europy (brąz w singlu oraz dwa brązowe medale w deblu), a w swojej karierze wygrywał z Dimitrijem Ovtcharovem, Tomokazu Harimoto i Fang Bo. Przypominają, że wygrywał Mistrzostwa Polski w singlu w 2018, 2020 i 2022 roku, a ostatnio zwyciężył w LOTTO TOP 16 w Gdańsku.

W 1 rundzie grupowej Ligi Mistrzów Top Spin pokonał portugalski GDCS Juncal 3:2 (Matteo Mutti 2 pkt, Leonardo Mutti) oraz przegrał z czeskim HB Ostrov Havlíčkův Brod 2:3 (Matteo Mutti, Marco Rech Daldosso; 2 punkty dla HB Ostrov zdobył Pavel Sirucek) i hiszpańskim ASISA Borges Vall 2:3 (Matteo Mutti 2).

Rok temu Dekorglass Działdowo pokonał Top Spin Messina Fontalba 3:0 w 1 rundzie LM w Rosji. Wtedy padły wyniki: Truls Moregard – Marco-Rech Daldosso 3:0, Jakub Dyjas – Matteo Mutti 3:2, Patryk Chojnowski – Yarosłav Zhmudenko 3:2. Obecnie Yaroslav Zhmudenko jest zawodnikiem Oxynetu Jarosław.

Rozgrywki ligi włoskiej tenisistów stołowych mają się rozpocząć w październiku.

W LOTTO Superlidze sezon 2022/23 Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) zaczął od zwycięstw z Jakubem Folwarskim i Kamilem Nalepą, a Robert Floras (Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów) pokonał Alana Kulczyckiego i Daniela Lisa oraz przegrał z Yaroslavem Zhmudenko i Baek Kwangilem.

Dodaj komentarz