You are currently viewing Grzegorz Adamiak: „Świetny początek Węderlicha i Matsuyamy”

Grzegorz Adamiak: „Świetny początek Węderlicha i Matsuyamy”

„Nie było łatwo, ale zrealizowaliśmy cel w postaci 6 punktów w dwóch meczach. Świetnie zagrali Damian Węderlich i Yuki Matsuyama, a punkt dołożył Tomasz Kotowski” – mówi Grzegorz Adamiak, trener KTS Energa Manekin Toruń.

Torunianie wygrali u siebie z Fibrain KU AZS Politechniką Rzeszów 3:0 i na wyjeździe z Olimpią-Unią Grudziądz 3:1.

Bardzo się cieszymy, zwłaszcza ze zwycięstwa za 3 punkty z silną Olimpią-Unią w Grudziądzu. Jeśli chodzi o formę zawodników to świetnie zaprezentował się Damian Węderlich. Zaś Yuki Matsuyama grał w meczu z Rzeszowem nerwowo, ale w Grudziądzu pokazał dobrą i dojrzałą grę, wykazał się też wszechstronnością i odpornością psychiczną – powiedział trener Grzegorz Adamiak.

Yuki Matsuyama pokonał Miłosza Sawczaka 3:0, Łukasza Sokołowskiego 3:0 i Ibrahima Gunduza 2:1, a Damian Węderlich wygrał z Patrykiem Dziubą 3:0 i Ibrahimem Gunduzem 3:2. Tomasz Kotowski ograł Szymona Kolasę 3:0 i przegrał z Park Gyuhyeon 0:3.

Na początku sezonu zawodnicy pierwszej drużyny KTS Energa Manekin Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa grają też w pierwszoligowych rezerwach.

Konrad wraca po kontuzji i nie jest jeszcze na 100 procent gotowy na występy w LOTTO Superlidze. Potrzebuje więcej startów między innymi w 1 lidze – dodał szkoleniowiec.

Konrad Kulpa ograł Mateusza Żelengowskiego, Patryka Bieleckiego i Kamila Kurowskiego, a przegrał z Patrykiem Lewandowski, a z kolei Tomasz Kotowski pokonał Patryka Lewandowskiego i Mateusza Rutkowskiego. W deblu pokonali Patryka Lewandowskiego i Jakuba Miszkurkę.

Na dziś trzech Polaków walczy o dwa miejsca w składzie, a jedno „zajął” Japończyk Matsuyama.

Na pewno jest dobra komunikacja z Yukim i fajnie zintegrował się z zespołem. Jeśli chodzi o grę jest zawodnikiem wszechstronnym – zaznaczył Grzegorz Adamiak.

Na czele tabeli LOTTO Superligi ex aequo są torunianie i Dekorglass Działdowo, a 3 miejsce zajmuje Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – po 6 punktów.

Dodaj komentarz