You are currently viewing Zapowiedź 2. kolejki LOTTO Superligi

Zapowiedź 2. kolejki LOTTO Superligi

Niedziela upłynie pod znakiem 2. kolejki LOTTO Superligi. Awansem rozegrano spotkanie LOTTO Polski Cukier Gwiazda – Dartom Bogoria, w którym lepsi okazali się podopieczni Tomasza Redzimskiego 3:1.

16:00 | Petralana Polonia Bytom – Oxynet Jarosław
Menedżerowie drużyn wymienili przed sezonem wszystkich zawodników. To z jednej strony ruch wymuszony, a z drugiej ryzykowny, zwłaszcza, że rozgrywki 2022/2023 mogą okazać się najtrudniejszymi w historii LOTTO Superligi!

W 1 kolejce lepiej spisali się bytomianie, którzy pokonali na wyjeździe Dojlidy Białystok 3:1. Bohaterem spotkania był Patryk Chojnowski, jeden z dwóch zawodników (poza Miłoszem Redzimskim), który w piątek zdobył 2 punkty i bez straty seta. Udanie zadebiutował też Chińczyk Wang Lichen, który bytomskim kibicom – na razie z racji podobieństwa nazwiska – przypomina dawniej grającego w tym klubie Wang Chena.

Jarosławianie zaczęli sezon już w sierpniu, zdobywając punkt w Suchedniowie (2:3). Tym razem Kamil Dziukiewicz będzie miał większe pole manewru, bowiem do Ukraińca Jaroslava Zhmudenko, Irańczyka Amirezzy Abbasiego i Alana Kulczyckiego dołączy Koreańczyk Woo Hyeonggyu.

16:00 | Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok
Niestety dla kibiców rzeszowskiego klubu inauguracja była taka, jak zapowiedzi ekspertów – bardzo nieudana. Młodzież Politechniki przegrała wszystkie sety w Toruniu. Jedynie najmłodszy Miłosz Sawczak tak naprawdę podjął walkę z debiutującym wśród rywali Yuki Matsuyamą. Dwa pierwsze sety przegrał na przewagi.
W meczu z Dojlidami też będzie trudno, bo białostoczanie przyjadą podrażnieni niepowodzeniem z Bytomiem.

Wydarzeniem spotkania będzie powrót do hali w Rzeszowie, ale już w roli zawodnika przeciwnej drużyny, Tomasza Lewandowskiego. W ekipie rzeszowskiej występował przez kilkanaście lat.

16:00 | Olimpia-Unia Grudziądz – Energa Manekin Toruń
Derby kujawsko-pomorskiego zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Olimpia-Unia postawiła sobie za cel utrzymanie i od początku sezonu gra dwoma obcokrajowcami. W Gdańsku nie wywalczyła punktów, choć mogła i – chyba powinna – pokusić się o jakąś zdobycz. Mimo porażek, obiecujące pojedynki zagrał junior Gyuhyeon Park, który „napędził” stracha Wandżiemu.

Torunianie skorzystali z obecności Yukiego Matsuyamy i słabości rzeszowian. Większa wartość zespołu znana będzie po niedzielnym meczu w Grudziądzu.

16:00 Akademia Zamojska Zamość – AZS AWFIS Balta Gdańsk
Spotkanie bez zdecydowanego faworyta. Akademia Zamojska ma za sobą trudne i – długimi momentami – bardzo zacięte spotkanie w Działdowie. Dekorglass okazał się za mocny, a czy ekipa Piotra Kostrubca znajdzie sposób na AZS AWFiS Balta? Bardzo możliwe, że dojdzie do rywalizacji Azjatów – Gyeongtae Park z Shodai Sakane.

Gdańszczanie w pierwszej kolejce zagrali bez Szymona Malickiego. Być może doświadczony zawodnik w Zamościu zastąpi w składzie Tomasza Tomaszuka?

16:00 | Palmiarnia Zielona Góra – Dekorglass Działdowo
Beniaminek Palmiarnia ma ciężki kalendarz, gdyż zaczął od porażki z Wicemistrzem Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazdą w Bydgoszczy, a teraz zagra u siebie z Mistrzem Polski z 2021 roku Dekorglassem. Do składu prawdopodobnie wróci Mateusz Zalewski, ostatnio grający w turniejach międzynarodowych, m.in. Youth Star Contender w Skopje.

Inny wynik niż zwycięstwo za 3 punkty gości z Działdowa byłby dużą niespodzianką. Kaii Konishi i Jakub Dyjas są tenisistami stołowymi o umiejętnościach przewyższających rywali. Ciekawie zapowiada się pojedynek Patryka Lewandowskiego z którymś z zawodników ZKS-u. Czy zagra ze swoim dawnym kolegą klubowym, także partnerem deblowym Patrykiem Bieleckim?

16:00 | Villa Verde Olesno – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Baek Kwangil wlał nadzieję w serca kibiców Villi Verde, że można wygrywać w LOTTO Superlidze, nawet z zawodnikami Mistrza Polski. W niedzielę oczy kibiców będą zapewne zwrócone na Piotra Cyrnka, który pomógł drużynie z Olesna w historycznym awansie, ale obecnie jest zawodnikiem Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. W pierwszym meczu dostał szansę gry w deblu i razem z Danielem Bąkiem zapewnili zwycięstwo z Oxynetem Jarosław.

Więcej atutów na pewno mają goście, szczególnie w osobie Roberta Florasa, ale gospodarzy stać na sprawianie niespodzianek.

 

Dodaj komentarz