You are currently viewing 4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu ponownie w Zamościu

4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu ponownie w Zamościu

Nastąpiły zmiany w składzie Akademii Zamojskiej. Po raz pierwszy od lutego w składzie zamościan w LOTTO Superlidze zagra Anglik Andrew Baggaley, 4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu.

Mogę potwierdzić, że do składu wraca Andy Baggaley. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Na pewno czeka nas istny maraton, więc rotacje w składzie będą, ale w zależności od przeciwnika – mówi Piotr Kostrubiec, prezes klubu z Zamościa.

Andrew Baggaley w poprzednim sezonie miał bilans 13-8. Ostatni raz wystąpił w barwach Akademii Zamojskiej 6 lutego w Lęborku, gdzie zapewnił zwycięstwo z Poltarex Pogonią 3:1. Pokonał wtedy Alana Kulczyckiego 3:0 i Adama Dosza 2:0.

Ale z tamtego zespołu nie ma już nikogo, tj. Daniela Góraka, Filipa Szymańskiego, Łukasza Jarockiego, Arkadiusz Żuka, Choi Deokhwa. Dziś w ekipie z Lubelszczyzny są m.in. Piotr Chodorski, Jakub Folwarski, Przemysław Walaszek i Koreańczyk Park Gyeongtae.

Nie będzie łatwo o punkty, bez względu na to w jakim składzie zagramy – dodał prezes Piotr Kostrubiec.

Jego drużynę czekają spotkania: w piątek z liderem Energą Manekin Toruń na wyjeździe i w niedzielę u siebie z SBR Dojlidy Białystok, wzmocnionym Danielem Górakiem. Do końca miesiąca zamościanie zagrają jeszcze 4 mecze, ale z nikim z faworytów LOTTO Superligi.

39-letni Andrew Baggaley gra w Akademii Zamojskiej od 2020 roku. Wcześniej był zawodnikiem klubów z Lęborka (2014-15) i Bydgoszczy (2015-18).

Dodaj komentarz