You are currently viewing Bartosz Majcher: „Każdy zawodnik wskoczy w ogień za kolegą”

Bartosz Majcher: „Każdy zawodnik wskoczy w ogień za kolegą”

„Naszą największą siłą jest atmosfera w zespole. Każdy zawodnik naszego klubu wskoczy w ogień za kolegą i uważam, że to dodaje nam dodatkowej mocy w tych najtrudniejszych momentach meczów” – mówi Bartosz Majcher, grający menedżer Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Po 4 kolejkach w rozgrywkach są dwie drużyny z kompletem zwycięstw: Dekorglass Działdowo 11 pkt i zespół z Suchedniowa 10 pkt. Po 10 „oczek” mają także Oxynet Jarosław i broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Do każdego spotkania podchodzimy w pełni skoncentrowani i gotowi na ciężką rywalizację. W zasadzie każdy nasz mecz do tej pory był emocjonujący, a o zwycięstwach zadecydowały detale. Tylko w spotkaniu z Rzeszowem wygrana od początku do końca była niezagrożona. System rozgrywania pojedynków jest taki, że nie wybacza potknięć i nie można pozwolić sobie na długie wchodzenie w spotkanie – powiedział Bartosz Majcher.

Global Pharma Orlicz 1924 pokonał po 3:2 Oxynet Jarosław i Villa Verde Jarosław, 3:1 Petralanę TTS Polonia Bytom i 3:0 Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów. W tych spotkaniach punkty zdobywali Robert Floras, Daniel Bąk, Piotr Cyrnek oraz Japończycy Asuka Machi i Kowa Nakamura.

Wiemy, że posiadamy silną drużynę, znamy swoją wartość. Dotychczasowe mecze pokazują, że LOTTO Superliga jest w tym roku wyjątkowo wyrównana i potencjał zespołów jest większy w porównaniu do poprzedniego sezonu. Oczywiście duży wpływ ma na to możliwość korzystania z Azjatów, którzy to stanowią o sile większości ekip. Nasi obcokrajowcy znakomicie wkomponowali się w team. Zarówno Kowa, jak i Asuka szybko złapali kontakt z resztą zespołu i dzięki temu łatwiej było im pokazać pełnię swoich możliwości – stwierdził menedżer.

W piątek i niedzielę kolejne występy drużyny z Suchedniowa.

Przed nami mecze z wymagającymi rywalami z Grudziądza i Zamościa. Podejdziemy do stołu z chęcią przedłużenia naszej serii meczów bez porażki i zdobycia jak największej liczby punktów do superligowej tabeli – ocenił Bartosz Majcher.

Bardzo dobrze spisują się także 2-ligowe rezerwy Orlicza. Ekipa z Ziemi Kieleckiej wygrała 3 spotkania z rzędu, a ostatnio zanotowała remis i porażkę.

Trzon zespołu stanowią Paweł Włodyka, Bartosz Majcher i Dawid Stąpór. Po jednym meczu zagrali Piotr Cyrnek, Daniel Bąk i Robert Floras. Skład uzupełniają nasi młodzi wychowankowie, m.in. Adam Gbiorczyk i Mateusz Michta. Celem na ten sezon jest spokojne utrzymanie – podkreślił Bartosz Majcher.

Dodaj komentarz