You are currently viewing Biało-Czerwoni przegrali z Koreą Południową 0:3 w 1/8 finału

Biało-Czerwoni przegrali z Koreą Południową 0:3 w 1/8 finału

W spotkaniu z brązowymi medalistami poprzednich Drużynowych Mistrzostw Świata – Koreańczykami, Polacy zagrali ambitnie, mieli swoje szanse w kilku setach, ale ostatecznie przegrali 0:3. To było spotkanie 1/8 finału DMŚ w chińskim Chengdu.

Naszym reprezentantom trochę zabrakło szczęścia w losowaniu, bowiem na 8 par były aż cztery mecze europejskie. Tymczasem polscy tenisiści stołowi trafili na Koreę Południową, jednego z kandydatów do podium.

Samuel Kulczycki stoczył zacięty pojedynek z Cho Seungminem, Miłosz Redzimski był bliski zwycięstwa w ostatnim secie z Jang Woojinem, a Maciej Kubik miał okazję na wygranie drugiego i trzeciego seta z Cho Daeseongiem. Niestety we wszystkich setach triumfowali rywale.

W dzisiejszym meczu nie zagrali Artur Grela (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), An Jaeyhyun (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Hwang Minha (Oxynet Jarosław).