You are currently viewing Debiut Kao Cheng-Jui w Villi Verde. Powrót Artura Białka do Bydgoszczy

Debiut Kao Cheng-Jui w Villi Verde. Powrót Artura Białka do Bydgoszczy

17-letni Tajwańczyk Kao Cheng-Jui zadebiutuje w UKS Villa Verde Olesno. Piątkowy (14 października) mecz wyjazdowy z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą będzie szczególny także dla Artura Białka, który grał w bydgoskim zespole w LOTTO Superlidze.

Urodzony 25 grudnia 2004 roku Kao Cheng-Jui zastąpi w składzie 29-letniego Koreańczyk Baek Kwangila, który we wrześniowych spotkaniach beniaminka wygrał 3 z 4 pojedynków singlowych. Pokonał Roberta Florasa, Piotra Cyrnka i Michała Gawlasa, a przegrał jedynie z Miłoszem Redzimskim.

W najbliższych spotkaniach LOTTO Superligi zespół z Olesna wystąpi zapewne w składzie: Radek Mrkvicka, Artur Białek, Kao Cheng-Jui, Daniel Lis. W niedzielę (16 października) rywalem będzie Petralana TTS Polonia Bytom.

Piątkowe spotkanie będzie prestiżowe dla 30-letniego Artura Białka. – Jest to dla mnie powrót do miejsca, w którym spędziłem bardzo miły czas. Grałem 3 lata w Bydgoszcz, dwa sezony w 1 lidze, a po awansie występowałem w LOTTO Superlidze w rozgrywkach 2015-16 – powiedział.

Artur Białek pochodzi z Pietrzykowic koło Żywca, a jego pierwszym klubem był Anders Jedność Żywiec. – Jutrzejszy mecz w Bydgoszczy jest dla mnie wyjątkowy, znam wielu ludzi z tutejszego otoczenia na czele z prezesem Zbigniewem Leszczyńskim. Gwiazda jest bardzo mocnym klubem, każdy punkt będzie dla nas cenny, ale będziemy walczyć o zwycięstwo – dodał zawodnik, który w LOTTO Superlidze grał także w barwach klubu z Jarosławia 2019-20.

Ciekawym wydarzeniem będzie także debiut wspomnianego Kao Cheng-Jui. W jego dorobku jest m.in. tegoroczne zwycięstwo w zawodach WTT Youth Contender w Platja D’Aro w Hiszpanii. Pokonał m.in. Irańczyka Navida Shamsa z ZKS Palmiarnia Zielona Góra, Rumuna Iuliana Chiritę, Japończyka Sorę Matsushimę i reprezentanta Hongkongu Chan Baldwin Ho Waha.

Dodaj komentarz