You are currently viewing Dobry początek Jakuba Perka w… Serbii!

Dobry początek Jakuba Perka w… Serbii!

W tym sezonie Jakub Perek wystąpi w trzech ligach: Petralana Polonia Bytom w polskiej LOTTO Superlidze oraz ekstraklasach Szwajcarii w drużynie Rio-Star Muttenz i Serbii w zespole Banat Zrenjanin. Debiut na Bałkanach wypadł dobrze, bowiem wygrał 5 z 8 gier, a jego klub odniósł 3 zwycięstwa.

Rozgrywki w Serbii odbywają się w formie turniejów, a w ciągu 2 dni poszczególne ekipy mają po 4 spotkania.

Wygraliśmy 3 z 4 meczów, chociaż w pierwszym przegrywaliśmy już 0:3, by ostatecznie zwyciężyć 4:3. Zdobyłem decydujący punkt w deblu. W pozostałych występach triumfowaliśmy 4:0 i 4:2. Pokonałem takich rywali jak Portugalczycy Enio Mendes i Diogo Silva, Czarnogórzec Filip Radović – czołowy zawodnik paraolimpijski w klasie 10, rywal Patryka Chojnowskiego, a przegrałem z Serbem Zsoltem Peto i Markiem Jevtoviciem i Włochem Marco Rech Daldosso. Jedynie ulegliśmy Crvenej Zveździe Belgrad – powiedział Jakub Perek.

Następne tury meczów w Serbii są zaplanowane w terminach 29-30 października oraz 26-27 listopada.

W przyszłym miesiącu 36-letni Jakub Perek zadebiutuje także w lidze szwajcarskiej w barwach Rio-Star Muttenz.

Z kolei już wkrótce czekają go występy w barwach bytomian w LOTTO Superlidze – od 14 do 30 października zespół prowadzony przez Michała Napierałę rozegra 6 meczów, w tym u siebie z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów i Akademią Zamojską Zamość.

Dodaj komentarz