You are currently viewing Jacek Mitas, Rafał Tatarczuch i Navid Shams kolejnymi debiutantami

Jacek Mitas, Rafał Tatarczuch i Navid Shams kolejnymi debiutantami

W prowadzonych od 2009 roku rozgrywkach LOTTO Superligi wystąpiło już prawie 300 tenisistów stołowych. W ostatnich dniach kolejnymi zawodnikami na liście uczestników prestiżowej ligi zostali Jacek Mitas z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Rafał Tatarczuch z UKS Villa Verde Olesno i Irańczyk Navid Shams z ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

17-letni Jacek Mitas zastąpił w składzie swojego rówieśnika Michała Gawlasa i zagrał w meczu wyjazdowym z Oxynet Jarosław (3:1 dla Dartomu Bogorii). W pierwszym pojedynku przegrał z Irańczykiem Amirrezą Abbasim 0:3.

24-letni Rafał Tatarczuch, grający menedżer beniaminka i syn prezesa klubu Marka Tatarczucha, wystąpił w spotkaniach z AZS AWFiS Balta Gdańsk (1:3) i Olimpią-Unią Grudziądz (2:3). Na razie też czeka na pierwsze zwycięstwo w singlu i deblu.

Niezły debiut zanotował 18-letni Navid Shams, który w hali WOSiR Drzonków pokonał zawodników bytomskiego klubu Patryka Chojnowskiego 3:0 i przegrał z Chińczykiem Wang Lichenem 1:2. Zielonogórzanie zdobyli 1 pkt po porażce 2:3 i tylko „oczko” tracą właśnie do Petralana TTS Polonia.

W 13-letniej historii LOTTO Superligi zagrało już 159 polskich tenisistów stołowych oraz 136 obcokrajowców – z 25 klubów. W tym sezonie w kadrach poszczególnych zespołów jeszcze jest spora grupa pingpongistów czekających na debiut. Więc zapewne „złamana” zostanie granica 300 zawodników.

Na debiut czekają m.in. Yuto Kizukuri, Mitsuto Nakamura, An Jaehyun, Hiroto Shinozuka, Michał Murawski, Hwang Minha, Chuang Chia-Chuan, Miki Hayato.

Dodaj komentarz