You are currently viewing Piotr Cyrnek obronił tytuł Mistrza Polski Strażaków

Piotr Cyrnek obronił tytuł Mistrza Polski Strażaków

Grający w LOTTO Superlidze w KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów Piotr Cyrnek zwyciężył w 38 Mistrzostwach Polski Strażaków w tenisie stołowym. Trzydniowy turniej odbył się w Ciechanowcu.

Przez pierwsze dwa dni rywalizowały drużyny jako reprezentacje województw. Zwyciężyło podkarpackie w składzie: Piotr Cyrnek, Krzysztof Marcinowski, Tomasz Jurkiewicz.

W finale pokonaliśmy województwo śląskie 5:4. Zdobyłem 3 punkty, a Krzysiek Marcinowski i Tomek Jurkiewicz po 1. Przy stanie 4:4 w decydującej grze Tomek Jurkiewicz wygrał z Darkiem Steuerem 3:0 – mówi Piotr Cyrnek, który w poprzednim sezonie awansował do LOTTO Superligi w barwach Villa Verde Olesno, a w najwyższej lidze zadebiutował w barwach zespołu z Suchedniowa.

Drużynowo złoto dla podkarpackiego, srebro dla śląskiego (Jarosław Tomicki, Sebastian Lubaś, Dariusz Steuer), brąz dla podlaskiego (Piotr Chmiel, Zbigniew Próżanin, Michał Ignaczewski, Artur Biały, Leszek Kostro), a czwarta lokata dla opolskiego.

W czwartek walka o medale toczyła się w grze pojedynczej. Piotr Cyrnek pokonał w finale Jarosława Tomickiego 3:0. Z kolei w półfinałach Piotr Cyrnek wygrał z Krzysztofem Marcinowskim 3:0 i Jarosław Tomicki z Piotrem Chmielem 3:0.

Przed rokiem w finale MP Strażaków Piotr Cyrnek ograł w Gliwicach Pawła Chmiela 3:2.

Dodaj komentarz