You are currently viewing 10 zwycięstw Dekorglassu i 6 porażek Villi Verde

10 zwycięstw Dekorglassu i 6 porażek Villi Verde

Dekorglass Działdowo ma na koncie komplet 10 zwycięstw w LOTTO Superlidze. Z kolei beniaminek Villa Verde poniósł 6 porażek z rzędu. Jak przedstawiają się serie meczów na “plus” i na “minus” w obecnym sezonie?

Zdecydowanie najkorzystniej prezentuje się Dekorglass, który wygrał wszystkie 10 spotkań. Trener Michał Dziubański na co dzień ma do dyspozycji Jakuba Dyjasa i Kaiia Konishiego, a w kilku superligowych meczach wystąpił także Jonathan Groth.

Na 2 miejscu plasują się ex aequo finaliści poprzednich rozgrywek Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – po 6 wygranych z rzędu.

W broniącym tytułu Dartomie Bogorii najlepiej spisują się Miłosz Redzimski i Panagiotis Gionis, a kibice czekają na powrót po kontuzji Marka Badowskiego. Ostatnio było na ławce rezerwowych w spotkaniu z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów. Z kolei w bydgoskiej Gwieździe pierwsze skrzypce grają Vladislav Ursu i Lam Siu Hang.

Cztery zwycięstwa zanotowała Akademia Zamojska Zamość (wcześniej miała jedno w sześciu kolejkach). Zdecydowanie wyróżnia się Piotr Chodorski.

Wcześniej Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów miał 7 wygranych (od 1 do 7 kolejki). Mecz 8 kolejki z Dartomem Bogorią został przełożony, zaś w 9 i 10 kolejce z Kielecczyzny doznał porażek.

Energa Manekin Toruń przerwała serię 5 porażek, a SBR Dojlidy Białystok 6. Viila Verde Olesno ma 6 kolejnych przegranych, ale 4 po 2:3, czyli za 1 pkt. Fibrain AZS Politechnika zaliczył 5 przegranych na początku sezonu, potem triumfował 3:2 w Oleśnie, a teraz przegrał 4 spotkania.

Trwające serie w LOTTO Superlidze

Zwycięstwa
10 – Dekorglass Działdowo
6 – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
6 – LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
4 – Akademia Zamojska Zamość

Porażki
6 – Villa Verde Olesno
4 – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów

Dodaj komentarz