You are currently viewing Jacek Mitas: „LOTTO Superliga jest miejscem, do którego chcę dążyć”

Jacek Mitas: „LOTTO Superliga jest miejscem, do którego chcę dążyć”

„Debiut w LOTTO Superlidze był niesamowitym i niezapomnianym doświadczeniem. Czuję, że to jest miejsce, do którego chcę dążyć” – mówi 17-letni Jacek Mitas z Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Pierwsze spotkanie w krajowej elicie rozegrał w meczu z Oxynetem Jarosław (3:1), a jego rywalem był Irańczyk Amirreza Abbasi. Jacek Mitas przegrał 0:3.

Nie czułem znacznej przewagi ze strony Abbasiego, poza tym, że ma bardzo dobry nieczytelny serwis. Jednak na swoim podaniu często zdobywałem punkty topspinowym atakiem ze średnią siłą w backhand – powiedział zawodnik Dartomu Bogorii.

Wcześniej Jacek Mitas dał się poznać kibicom m.in. podczas kwietniowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gliwicach. W drużynówce sięgnął po złoty medal z Michałem Gawlasem, Jakubem Stecyszynem i Patrykiem Pyśkiem.

Mistrzostwo Polski juniorów było dużym osiągnięciem zwłaszcza, że w ćwierćfinale przegrywaliśmy z Dojlidami Białystok 0:2 – dodał. W trzeciej grze Jacek Mitas pokonał Jakuba Matkowskiego, a następnie Michał Gawlas wygrał z Alanem Kulczyckim i Jakub Stecyszyn z Michałem Wandachowiczem.

Z kolei 2 lata temu Jacek Mitas został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kadetów w singlu.

– To mój największy sukces. Zwyciężyłem w pojedynkach m.in. z Dawidem Michną i Alanem Kulczyckim.

Jacek Mitas jest wychowankiem Spójni Warszawa.

Szybko zdecydowałem się na profesjonalny trening i przejście do Bogorii. Moja przygoda z tenisem stołowym zaczęła się zaś gry każdego dnia w wakacje w Decathlonie. Chodziłem tam ze starszym bratem Czarkiem – przyznał.

O swoim stylu gry powiedział: – To obustronny atak topspinowy. Ale nie mam konkretnego wzorca, natomiast oglądam dużo czołówki świata i staram się podpatrywać niektóre zagrania, by wdrażać je do treningu.

Jacek Mitas zaczął sezon jako rezerwowy, a we wcześniejszych meczach grali czterej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego: Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Jang Seongil, Panagiotis Gionis.

Mój debiut był nieoczekiwany, dowiedziałem się, że pojadę do Jarosławia 4 dni przed meczem. W tym sezonie zacząłem występować w 1 lidze, potrzebuję trochę czasu by się zaaklimatyzować – stwierdził.

Dodaj komentarz