You are currently viewing WTT Feeder: Samuel Kulczycki i Maciej Kubik najlepsi w deblu

WTT Feeder: Samuel Kulczycki i Maciej Kubik najlepsi w deblu

Świetnie zagrali 20-letni Samuel Kulczycki i 19-letni Maciej Kubik w zawodach World Table Tennis w niemieckim Duesseldorfie. Reprezentanci Polski, którzy seniorską karierę zaczęli w LOTTO Superlidze, triumfowali w deblu.

W dzisiejszym finale byli Mistrzowie Europy Juniorów pokonali zawodników gospodarzy Cedrica Meissnera i Kiliana Orta 3:1.

Brązowi medaliści tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy przegrali pierwszego seta na przewagi 13:15, ale natychmiast odpowiedzieli zwycięstwem 11:2. W trzecim wygrali 12:10, a w czwartym od początku prowadzili, ale później gra się wyrównał. Ostatecznie Polacy ten set zakończyli wynikiem 12:10.

Finał
Samuel Kulczycki, Maciej Kubik (Polska) – Cedric Meissner, Kilian Ort (Niemcy) 3:1 (13:15, 11:2, 12:10, 12:10)

W singlu bardzo dobrze spisał się doświadczony Grek Panagiotis Gionis. Po wygraniu 4 pojedynków z rzędu, w piątkowym półfinale spotkał się z Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem. Panos Gionis, podobnie jak wcześniej Mołdawianin Vladislav Ursu, miał szansę na wyeliminowanie słynnego przeciwnika.

Grecki pingpongista prowadził 3:2, lecz w decydujących setach lepszy był Ovtcharov.

Półfinał
Panagiotis Gionis – Dimitrij Ovtcharov 3:4 (8:11, 11:8, 5:11, 11:7, 12:10, 7:11, 2:11)