You are currently viewing Akademia Zamojska wygrała z Dartomem Bogorią

Akademia Zamojska wygrała z Dartomem Bogorią

W poniedziałkowym meczu 12 kolejki LOTTO Superligi Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki przegrał z Akademią Zamojską Zamość 2:3. O sukcesie przyjezdnych zadecydowało deblowe zwycięstwo Piotra Chodorskiego i Przemysława Walaszka.

W zespole gospodarzy znów bezbłędny był 16-letni Miłosz Redzimski, który bez straty seta pokonał Przemysława Walaszka i Andrew Baggaleya.

Ale w innych pojedynkach lepsi byli zamościanie. W singlu wygrywali Andrew Baggaley oraz Piotr Chodorski, zaś w grze podwójnej Piotr Chodorski i Przemysław Walaszek triumfowali w rywalizacji z Arkadiuszem Żukiem i Michałem Gawlasem.

Gospodarze utrzymali 2 miejsce w tabeli, zaś Akademia Zamojska dzięki zdobytym 2 punktom nadal jest w grze o Grupę Mistrzowską (8 lokata).

W ekipie gości nie wystąpił Jakub Folwarski, który na co dzień trenuje w ośrodku w Grodzisku Mazowieckim. Z kolei Arkadiusz Żuk przeszedł do Dartomu Bogorii z zamojskiego zespołu i dziś zadebiutował w barwach mazowieckiej drużyny w LOTTO Superlidze.

W czwartek Mistrzowie Polski zagrają w Wieliczce z Palmiarnią Zielona Góra, zaś zamościan czeka jeszcze spotkanie 8 stycznia z Wicemistrzem LOTTO Superligi – LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Akademia Zamojska Zamość 2:3
Miłosz Redzimski – Przemysław Walaszek 3:0 (11:3, 11:6, 11:7)
Arkadiusz Żuk – Andrew Baggaley 0:3 (9:11, 9:11, 4:11)
Michał Gawlas – Piotr Chodorski 1:3 (3:11, 11:5, 11:13, 10:12)
Miłosz Redzimski – Andrew Baggaley 2:0 (11:8, 11:6)
Arkadiusz Żuk/Michał Gawlas – Piotr Chodorski/Przemysław Walaszek 0:2 (11:13, 7:11)

Dodaj komentarz