You are currently viewing Dartom Bogoria w juniorskim składzie przeciwko Borussii

Dartom Bogoria w juniorskim składzie przeciwko Borussii

Kontuzjowany Panagiotis Gionis nie zagra w piątkowym (19:00) meczu Ligi Mistrzów, w którym Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z Borussią Düsseldorf w ARAG CenterCourt.

Jak poinformował trener Mistrzów LOTTO Superligi, Tomasz Redzimski Panos Gionis poczuł ból w ścięgnie Achillesa (wcześniej z powodu tego urazu pauzował kilka miesięcy) i wrócił na badania do Grecji.

W tej sytuacji w jutrzejszym spotkaniu, kończącym rywalizację w grupie A, w barwach Dartomu Bogorii zagrają sami juniorzy: 16-letni Miłosz Redzimski, 17-letni Michał Gawlas i 17-letni Jacek Mitas, który w LM zadebiutował wczoraj przeciwko HB Ostrov.

Tymczasem w kadrze Borussii znaleźli się : Timo Boll, dziś 12 rakieta świata, Dang Qiu (11), Anton Källberg (21) oraz Kay Stumper i Kamal Achanta.

Pierwsze spotkanie, rozegrane 1 grudnia w Grodzisku Mazowieckim, zakończyło się zwycięstwem Borussii 3:2 i 11-7 w setach. Dartom Bogoria rozegrał znakomite spotkanie, Miłosz Redzimski ograł wtedy Timo Bolla, a Panos Gionis (były zawodnik Borussii) pokonał aktualnego Mistrza Europy Dang Qiu.

Dartom Bogoria kończy udział w decydującej rundzie grupowej w piątek, zaś w sobotę ostatni mecz czeka Dekorglass Działdowo. Lider LOTTO Superligi spotka się na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona. W składzie Dekorglassu są Jakub Dyjas, bohater rywalizacji z TTC Neu Ulm (wygrał z Tomokazu Harimoto i Trulsem Moregardem), Xu Wenliang, Kaii Konishi, Jonathan Groth.

Dodaj komentarz