You are currently viewing Dziś ostatni mecz w LOTTO Superlidze, styczeń pracowity dla Olimpii-Unii

Dziś ostatni mecz w LOTTO Superlidze, styczeń pracowity dla Olimpii-Unii

W czwartek o g. 18:00 w Wieliczce rozpocznie się ostatni w tym roku mecz w LOTTO Superlidze. Zaprzyjaźniona z Solnym Miastem Palmiarnia Zielona Góra zagra z Mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Z kolei styczeń, a dokładnie jego początek, szczególnie pracowicie zapowiada się dla tenisistów stołowych Olimpii-Unii Grudziądz.

ZKS Palmiarnia wraca do Wieliczki po blisko 2,5-letniej przerwie. Trener i menedżer, wybitny zawodnik Lucjan Błaszczyk zawsze podkreślał świetną organizację i prestiż spotkań w tym miejscu. Tym razem wydarzenie znów będzie wyjątkowe.

Ostatni raz zielonogórzanie zagrali w Wieliczce 10 kwietnia 2018 roku w derbach województwa lubuskiego z Wartą Kostrzyn nad Odrą. Palmiarnia zagrała w znakomitym składzie i wygrała 3:0, a punkty zdobyli Jorgen Persson, Lucjan Błaszczyk, Taku Takakiwa. Dla legendarnego Szweda to był ostatni występ w LOTTO Superlidze. Pokonał Jakuba Perka 3:1 (dwa sety kończyły się 15:13).

W czwartek wieczorem Palmiarnia zakończy rywalizację w I rundzie sezonu 2022/2023, zaś Mistrz LOTTO Superligi Dartom Bogoria ma do rozegrania jeszcze spotkania z Olimpią-Unią Grudziądz 4 stycznia oraz Global Pharma Orlicz Suchedniów.

Od 4 do 8 stycznia 2023 roku aż 3 mecze czekają Olimpię-Unią. Poza rywalizacją z obrońcą tytułu, zagra jeszcze z dwoma innymi bardzo mocnymi zespołami LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Dekorglassem Działdowo.

Palmiarnia, Olimpia-Unia i Akademia Zamojska Zamość walczą o awans do Grupy Mistrzowskiej i jednocześnie do play-off.

Dodaj komentarz