You are currently viewing Mamy pewnego półfinalistę w Pucharze Europy!

Mamy pewnego półfinalistę w Pucharze Europy!

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zagra z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, a Dekorglass Działdowo z Solex Consult TT Wiener Neustadt (Austria). To oznacza, że mamy pewnego półfinalistę w Pucharze Europy!

Aż 3 kluby z LOTTO Superligi zagrają w terminach 22-25 stycznia oraz 26-29 stycznia 2023 roku (mecz i rewanż) o awans do półfinału drugich pod względem prestiżu rozgrywek pucharowych.

Wielkim wydarzeniem – tym razem na arenie międzynarodowej – będzie rywalizacja Mistrza Polski Dartomu Bogorii z Wicemistrzem Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazdą.

Natomiast Dekorglass zagra z Solex-Consult TT. Z tym austriackim klubem bydgoski zespół wygrał 3:0 w II rundzie grupowej Pucharu Europy w Rumunii. W poszczególnych pojedynkach uzyskano wyniki: Vladislav Ursu – Felix Wetzel 3:0, Lam Siu Hang – Ivor Bar 3:2, Carlos Caballero – Frane Tomislav Kojić 3:0.

W Pucharze Europy (Puchar ETTU) kluby z LOTTO Superligi odnoszą sukcesy. W 2018 roku trofeum zdobył Dekorglass Działdowo, zaś w finałach grały drużyny Olimpii Unii Grudziądz w 2015 roku i Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w 2013 roku.

Ćwierćfinały Pucharu Europy

  • LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (Polska) – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Polska)
  • Dekorglass Działdowo (Polska) – Solex Consult TT Wiener Neustadt (Austria)

Dodaj komentarz