You are currently viewing Szymon Kolasa: „Chciałbym jak najszybciej wrócić do gry”

Szymon Kolasa: „Chciałbym jak najszybciej wrócić do gry”

Zespół Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów gra w tym sezonie LOTTO Superligi w odmłodzonym składzie, a na domiar złego kontuzji kolana doznał Szymon Kolasa, ubiegłoroczny Drużynowy Mistrz Europy Juniorów.

Wcześniej zdarzały się bóle kolana, ale po jednej wizycie u fizjoterapeuty i wszystko wracało do normy, było dobrze i mogłem spokojnie trenować – mówi 19-letni Szymon Kolasa.

Kontuzja zawodnika zmartwiła trenera Karola Paśko.

– Doszło do niej podczas dodatkowego treningu motorycznego. Wkrótce będziemy znali diagnozę, jesteśmy w trakcie badań i konsultacji ortopedycznych.

Z kolei Szymon Kolasa przyznał:

– Wieczorem poszedłem pobiegać z kolegą. W pewnym momencie kolano uciekło do boku i był tak duży ból, że nie mogłem chodzić.

Reprezentant juniorskiej reprezentacji jest wyłączony z treningów.

Noszę ortezę na całą nogę, w tym tygodniu mam konsultację z ortopedami i będziemy działać żeby jak najszybciej wrócić do gry – dodał.

W LOTTO Superlidze rzeszowianie wygrali z 11 meczów, zaś Szymon Kolasa pokonał Artura Białka 3:2, a doznał też 10 porażek.

Do końca 1 rundy Fibrain KU AZS Politechnika zagra jeszcze u siebie 16 grudnia z Wicemistrzem Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz i 8 stycznia z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Dodaj komentarz