You are currently viewing Blaski i cienie rundy jesiennej

Blaski i cienie rundy jesiennej

21 zwycięstw w singlu z rzędu Miłosza Redzimskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz 12 kolejnych wygranych Dekorglassu Działdowo – to “blaski” rundy jesiennej w LOTTO Superlidze. Lider przegrał w ostatniej kolejce z Olimpią-Unią Grudziądz, która rzutem na taśmę wywalczyła awans do Grupy Mistrzowskiej. Dla tego zespołu to także wyróżnienie.

Miłosz Redzimski ma dopiero 16 lat, ale potrafi grać na bardzo wysokim poziomie. Niewiele ponad rok temu został Wicemistrzem Świata kadetów, zaś w LOTTO Superlidze występuje już 5 sezon. Debiutował w wieku 12 lat w 2018 roku.

W obecnych rozgrywkach pokonał m.in. Jakuba Dyjasa, Kaiia Konishiego, Vladislava Ursu, Park Jeongwoo, Taisei Matsushitę, Amirrezę Abbasiego, Baek Kwangila, Roberta Florasa i wielu innych zawodników. Aż 12-krotnie triumfował do zera. W pojedynkach rozgrywanych do 3 setów, dwa przegrał tylko z Piotrem Cyrnkiem. Z kolei 2:1 wygrywał z Vladislavem Ursu, Amirrezą Abbasim i Robertem Florasem.

Indywidualnie wyróżnili się, poza Miłoszem Redzimskim, Jakub Dyjas z Dekorglassu, Wang Zeng Yi z AZS AWFiS Balta Gdańsk oraz – za drugą część rundy Patryk Chojnowski z Petralana TTS Polonia Bytom, a także Robert Floras z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Piotr Chodorski z Akademii Zamojskiej Zamość.

Klubowo błyszczały następujące ekipy: Dekorglass, Dartom Bogoria, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz. To cztery najmocniejsze drużyny, reprezentujące Polskę także w europejskich pucharach. Duży plus dla wszystkich, ale też dla Olimpii-Unii, która w styczniu pokonała trzech tuzów (Dekorglass, Dartom Bogoria, Polski Cukier Gwiazda) i kosztem Palmiarni Zielona Góra awansowała do “siódemki”.

To były blaski, a jakie są cienie? Na pewno ostatnie miejsce – choć, niestety, spodziewane ze względu na zmiany kadrowe – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów. To zespół, który od początku gra w LOTTO Superlidze, tj. od 2009 roku.

Indywidualnie dużym zaskoczeniem in minus jest seria porażek byłego 5-krotnego Mistrza Polski w singlu Daniela Górak (SBR Dojlidy Białystok) 0-4 i byłych Wicemistrzów Polski – Konrada Kulpy (Energa-Manekin Toruń) 0-9 i Patryka Zatówki (SBR Dojlidy) 1-6.

Dodaj komentarz