You are currently viewing Czy Miłosz Redzimski poprawi osiągnięcie Lucjana Błaszczyka?

Czy Miłosz Redzimski poprawi osiągnięcie Lucjana Błaszczyka?

16-letni Miłosz Redzimski ma fenomenalny bilans 19-0 w singlu w sezonie 2022/23 LOTTO Superligi. Wyrównał osiągnięcie sprzed dekady Lucjana Błaszczyka, a wkrótce może poprawić osiągnięcie legendarnego tenisisty stołowego.

Wczoraj w meczu Dartomu Bogorii z Olimpią Unią Grudziądz (2:3) Miłosz Redzimski pokonał 3:0 Łukasza Sokołowskiego (byli razem w drużynie, która zdobyła złoto Mistrzostw Europy Juniorów w 2021 roku) i 2:0 Koreańczyka Parka Jeongwoo. To były zwycięstwa nr 18 i 19 reprezentanta Polski.

W tym sezonie LOTTO Superligi Miłosz Redzimski, syn trenera Dartomu Bogorii Tomasza Redzimskiego, wywalczył 8 kompletów punktów, zaś w 3 spotkaniach wygrał po jednej grze. Nie wystąpił tylko w spotkaniu z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.

Na zakończenie pierwszej rundy Mistrzowie Polski zagrają 8 stycznia u siebie z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Czy któryś z zawodników drużyny z Ziemi Kieleckiej jest w stanie “zatrzymać” Miłosza Redzimskiego? W składzie jest m.in. Robert Floras, były zawodnik klubu z Grodziska Mazowieckiego.

A wracając do nieodległej przeszłości, w sezonie 2011/12 bilans 19-0 miał Lucjan Błaszczyk grający w ZKS Drzonków. Dopiero w lutym 2012 roku poniósł pierwszą porażkę. Wicelider ZKS uległ ekipie Condohotels Morliny Ostróda 2:3, a borykający się z grypą Lucek nie sprostał Chińczykowi Zhang Yangowi 2:3. Wcześniej, przed wyjazdem do Niemiec, doznał porażki w krajowych rozgrywkach w 1994 roku.

37-letni wtedy Lucjan Błaszczyk występował pierwszy sezon w Polsce po kilkunastu latach spędzonych w Niemczech, głównie w TTC Zugbruecke Grenzau. Dziś pracuje jako trener w klubie z Zielonej Góry.

Dodaj komentarz