You are currently viewing Grand Prix Polski Seniorów: Najwyżej rozstawiony Kulpa, a najniżej Chojnowski

Grand Prix Polski Seniorów: Najwyżej rozstawiony Kulpa, a najniżej Chojnowski

Liczna grupa tenisistów stołowych klubów LOTTO Superligi od piątku 27 stycznia do niedzieli 29 stycznia grać będzie w 3 Grand Prix Polski Seniorów w Gdańsku. Najwyżej rozstawiony jest Konrad Kulpa, zaś z ostatnim 71 numerem w eliminacjach dodatkowych wystąpi Patryk Chojnowski.

W dwóch poprzednich turniejach zwyciężał Tomasz Kotowski. W Białymstoku pokonał m.in. Mateusza Zalewskiego 4:1 w półfinale i Daniela Bąka 4:0 w finale, a z kolei w Zielonej Górze torunianin wygrał z Alanem Kulczyckim 4:1 w półfinale oraz swoim kolegą klubowym Konradem Kulpą 4:2 w finale.

Tomek Kotowski nie zagra w Gdańsku. Miał przerwę i potrzebuje spokojnie przygotować się do LOTTO Superligi. Od 10 do 22 stycznia nie trenował że względów zdrowotnych – mówi Grzegorz Adamiak, trener KTS Energa Manekin Toruń.

W turnieju głównym w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku wystąpią m.in. Tomasz Lewandowski, Jan Zandecki, Mateusz Zalewski, Damian Węderlich, Szymon Malicki, wracający do gry po kontuzji Szymon Kolasa, Łukasz Wachowiak, Alan Kulczycki, Kamil Nalepa oraz zwycięzcy kwalifikacji wojewódzkich, np. Łukasz Sokołowski, Przemysław Walaszek, Artur Białek, Kamil Zdzienicki, Kamil Kurowski, Patryk Bielecki.

Tymczasem już w piątek w kwalifikacjach dodatkowych rywalizować będą m.in. wspomniany Patryk Chojnowski, a także Xu Wenliang, Tomasz Tomaszuk, Dawid Michna, Patryk Dziuba, Mateusz Żelengowski, Patryk Lewandowski, Jacek Mitas, Maciej Domin, Dawid Jadam.

Patryk Chojnowski nie uczestniczył w zawodach seniorskiej GPP, dlatego zagra z nr 71. Natomiast w ostatnich tygodniach w LOTTO Superlidze spisywał się bardzo dobrze.

Cykl Grand Prix Polski jest kwalifikacją do Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 24-26 marca w Płocku.

Dodaj komentarz