You are currently viewing W środę mistrzowski mecz w Grudziądzu

W środę mistrzowski mecz w Grudziądzu

W historii LOTTO Superligi nie ma bardziej utytułowanych klubów. W środę, 4 stycznia o godz. 18:00 w pierwszym superligowym meczu w 2023 roku Olimpia-Unia Grudziądz zagra z broniącym tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Dartom Bogoria zdobył złote medale w 2010 roku (to był pierwszy sezon ligi zawodowej, w dwóch poprzednich latach wygrał rozgrywki Ekstraklasy), a później w 2012, 2014, 2017, 2019 i 2022 roku. Z kolei Olimpia-Unia triumfowała w 2011, 2013, 2015, 2016 roku, a następnie klub został przeniesiony do Gdańska. Bardzo szybko jednak rezerwy Grudziądza awansowały do LOTTO Superligi.

Dziś zespół z Mazowsza jest aktualnym mistrzem kraju, który zajmuje 3 miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co wicelider z Suchedniowa, ale jedno spotkanie mniej przegrane.

Z kolei Olimpia-Unia jest 10, czyli plasuje się na ostatniej bezpiecznej lokacie. Przed zawodnikami z Grudziądza jeszcze 3 mecze w rundzie zasadniczej – z Dartomem Bogorią, Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz oraz Dekorglassem Działdowo.

Z pewnością w składzie Olimpii-Unii pojawi się jej najlepszy pingpongista Park Jeongwoo. Z Koreańczykiem w składzie wzrastają szanse na niespodzianki w rywalizacji z czołówką LOTTO Superligi. O bezpośredni awans do play-off, czyli do Grupy Mistrzowskiej, może być jednak bardzo trudno.

Z kolei Dartom Bogoria, jak zapowiedział trener Tomasz Redzimski, przyjedzie do Grudziądza w 4-osobowym składzie: Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Marek Badowski i Jacek Mitas. Jeśli wystąpi Marek Badowski, będzie to jego pierwszy mecz po kontuzji i jednocześnie w sezonie 2022/23.

Obecnie Miłosz Redzimski, lider rankingu indywidualnego LOTTO Superligi i Marek Badowski, trenują z reprezentacją Polski na zgrupowaniu w Poznaniu. W piątek Biało-Czerwoni zagrają tam z Portugalią w spotkaniu eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy.

Dodaj komentarz