You are currently viewing Dekorglass na tronie lidera z coraz większym zapasem punktów

Dekorglass na tronie lidera z coraz większym zapasem punktów

Po dzisiejszym zwycięstwie z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszczy 3:0, liderujący Dekorglass Działdowo ma już 7 punktów więcej od broniącej tytułu Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki (jeden mecz mniej rozegrany). Wszystkio wskazuje na to, że Dekorglass z nr 1 przystąpi do play-off LOTTO Superligi.

W ostatnich dniach klub z Działdowa, Mistrz Polski z 2021 roku, pokazał swoją wielką moc. W półfinale Pucharu Polski 2 razy pokonał Dartom Bogorię po 3:0, zaś dziś pokonał także Wicemistrza Polski i do tego bez straty seta.

Od początku do końca spotkanie z 16 kolejki (z dnia 10 lutego) przebiegało pod dyktando gospodarzy. Duńczyk Jonathan Groth wrócił z TOP 16 z Montreux i na niewiele pozwolił Arturowi Greli, zaś Japończyk Kaii Konishi również wysoko ograł Hiszpana Carlosa Caballero.

Najwięcej emocji było w pojedynku Jakuba Dyjasa z Vladislavem Ursu, ale tylko w 3 secie, kiedy Mołdawianin miał dwie szanse na doprowadzenie do wyniku 1:2. Ostatecznie górą był Indywidualny Mistrz Polski.

W LOTTO Superlidze nie ma przerwy, kolejne mecze już 2, 3 i 5 marca. Zaczynamy od czwartkowego, arcyważnego spotkania w Grupie Spadkowej ZKS Palmiarnia Zielona Góra z SBR Dojlidy Białystok.