You are currently viewing Jakub Dyjas Mistrzem Polski w singlu i deblu

Jakub Dyjas Mistrzem Polski w singlu i deblu

Lider klasyfikacji indywidualnej LOTTO Superligi Jakub Dyjas został Mistrzem Polski w singlu i deblu (z Patrykiem Lewandowskim) w Orlen Arenie w Płocku.

W obydwu finałach 27-letni zawodnik Dekorglass Działdowo rywalizował z 37-letnim Tomaszem Lewandowskim (SBR Dojlidy Białystok), który pokazuje, że nie jest weteranem, zresztą w superlidze z powodzeniem grają starsi od niego.

W spotkaniu o złoto w singlu pierwszego seta wygrał Tomasz Lewandowski, ale wszystkie pozostałe na swoją korzyść rozstrzygnął obrońca tytułu.

Brąz zdobyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Wcześniej w finale debla spotkały się pary grające ze sobą po raz pierwszy w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Jakub Dyjas i Patryk Lewandowski z Dekorglassu pokonali Tomasza Lewandowskiego i Miłosza Redzimskiego z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki 3:0.

Na 3 stopniu podium stanęli: Patryk Bielecki/Patryk Dziuba oraz Tomasz Kotowski/Konrad Kulpa.

Wyniki finałów:

• singiel Jakub Dyjas – Tomasz Lewandowski 4:1 (4:11, 11:9, 11:5, 11:5, 11:5)
  • debel Jakub Dyjas/Patryk Lewandowski – Miłosz Redzimski/Tomasz Lewandowski 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)
  • mikst Tomasz Kotowski/Zuzanna Wielgos – Konrad Kulpa/Natalia Bogdanowicz 3:0 (11:2, 11:3, 12:10)